LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 937

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Sportowa sobota na Karłowie

598 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

W Letnim MiniCup wzięło udział ponad 100 dzieci z 12 zespołów
Po raz 9. odbył się turniej piłki nożnej szkółek piłkarskich, czyli Letni MiniCup
Powodzeniem cieszył się również turniej tenisa stołowego

Oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku na Karłowie, które miało miejsce w sobotę 25 czerwca, nie mogło się odbyć bez imprez sportowych. W tym dniu rozegrano Letni MiniCup o Puchar Burmistrza, Mecz Pokoleń Baryczy Milicz, a także Turniej Tenisa Stołowego i Turniej Piłki Plażowej o puchar prezesa OSiR-u.

Turniej piłki nożnej szkółek piłkarskich, czyli Letni MiniCup o puchar burmistrza gminy Milicz odbywał się już po raz dziewiąty. Turniej zorganizowała Szkółka Piłkarska Milicz przy wsparciu gminy Milicz, OSiR-u Milicz i Banku Spółdzielczego. Tym razem rywalizowało 12 zespołów z Milicza, Twardogóry, Krotoszyna, Cieszkowa i Międzyborza, w sumie ponad 100 dzieci. Turniej rozegrano w trzech kategoriach. 
W kategorii Orlik, rocznik 2011/2012, wygrała drużyna Astra Krotoszyn. 2. była Szkółka Piłkarska Milicz, 3. Zenit Międzybórz i 4. Pogoń Cieszków. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe medale i puchary. Przyznano też nagrody indywidualne. Królem strzelców został Marcel Żuchowski, najlepszym bramkarzem - Franciszek Witaszek, a najlepszym zawodnikiem - Kirim Zhukovskyy. 
W kategorii żak, rocznik 2013/2014 najlepsza okazała się Szkółka Piłkarska Milicz. 2. miejsce zajęła Akademia Sportu Milicz, 3. Pogoń Cieszków, 4. Zenit Międzybórz i 5. AP Szczot Twardogóra. Dla wszystkich były pamiątkowe medale i puchary. Królem Strzelców został Gabriel Patkowski, najlepszym bramkarzem – Norbert Król, a najlepszym zawodnikiem – Kuba Kowal. 
Emocji nie brakowało i w najmłodszej kategorii skrzat, rocznik 2015 i młodsi, w której udział wzięły 3 drużyny: Szkółka Piłkarska Milicz, Zenit Międzybórz i Pogoń Cieszków. Rozgrywki przeprowadzono bez liczenia punktów, a każdy mały zawodnik otrzymał pamiątkowe medale i puchary. Zawody prowadzili prezes Szkółki Piłkarskiej Milicz Andrzej Kubiak i trener Krzysztof Szewczyk, a sędziowali juniorzy i trampkarze Baryczy Milicz. 

Mecz Pokoleń 
Baryczy Milicz
Natomiast po południu rozegrano Mecz Pokoleń Baryczy Milicz, do którego zgłosiło się ponad 30 zawodników. Byli to obecni zawodnicy oraz byli zawodnicy, a mecz odbył się przy pełnej trybunie widzów. Spotkanie zakończyło się remisem 5:5. Po meczu odbyło się uroczyste pożegnanie kończącego karierę piłkarską w Baryczy napastnika Iwo Kwaczewskiego. 

Turniej tenisa 
stołowego
Powodzeniem cieszył się również Turniej Tenisa Stołowego o puchar prezesa OSiR-u, który zorganizował UKS Lider Milicz z trenerem Rafałem Genderą, gmina Milicz i  OSiR. Turniej odbył się w trzech kategoriach systemem każdy z każdym. W kat. dzieci wygrała Wiktoria Wiśniewska przed Hubertem Bolińskim i Stasiem Kucharskim. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Ewa Kierońska, Filip Kieroński, Dawid Ciastek, Anastazja Kalat i Kacper Ciastek. W kat. średniozaawansowani triumfował Milan Iwanicki, 2. był Filip Szymczak, a 3. Otylia Łochowska, z kolei w kat. open zwyciężył Franciszek Kucharski przed Igorem Hlushko i Cezarym Żmijewskim. 

Turniej plażówki
12 drużyn w trzech kategoriach wiekowych zagrało w Turnieju Piłki Plażowej o puchar prezesa OSiR-u, który zorganizował Szymon Jerzak na zlecenie OSiR-u i gminy Milicz. W kat. Junior zwyciężyła para Szymon Jerzak i Kacper Nakonieczny, 2. był team Bartek Stefański i Bartek Wesołowski, 3. Oliwier Plewka i Mateusz Szyszka, a 4. Filip Szymczak i Marcel Marczyk
Kat. open mężczyzn: 1. miejsce Michał Markowski i Mateusz Płóciennik, 2. Szerszeń/ Przybyłek, 3. Adam Bajor i Kamil Urbański, 4. Marcin Tarka i Wiktor Kubaszewski. Kat. open kobiet: 1. Małgorzata Wilk i Hanna Shmaiun, 2. Zuzanna Wawrzyniak i Julia Markocka, 3. Laura Horbik i Martyna Balaga i 4. miejsce Wiktoria Kubiak i Maria Wasielewska. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.