LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności 59 świadectw z wyróżnieniem w zielonym liceum

W sprzedaży od 30.11.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 556 223

Ostatnie komentarze

Różności

59 świadectw z wyróżnieniem w zielonym liceum

311 👁️ 1 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Na scenie najlepsi uczniowie kl. I a
Uczennice kl. II b, które otrzymały świadectwa z wyróżnieniem
Uczniowie kl. III d, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem

W piątek 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Miliczu dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 59 licealistów.

Apel w auli zielonego liceum rozpoczął się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i hymnu Polski. Prowadzący uroczystość pierwszoklasiści – Oliwia Staniewska i Mikołaj Skiba – przywitali tłumnie zgromadzoną społeczność szkolną i gości cytatem francuskiego powieściopisarza i filozofa Jeana Paula Sartre’a: „Być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze”.
– Przed wami wakacje. Mam nadzieję, że będzie to dla was czas spotkań z ludźmi i przyrodą, czas beztroskiego wypoczynku, ale też czas refleksji nad życiem i waszą przyszłością. Niech to będzie też czas spotkania z samym sobą, czas który was wzbogaci, napełni spokojem i pomoże dokonać właściwych wyborów. Rok szkolny 2021/22 nie powtórzy się, tak jak nie powtórzą się nadchodzące wakacje. Czerpmy radość z tego, kim dziś jesteśmy i co dziś nam się zdarza. Czerpmy radość z naszej wolności. Nie patrzmy wstecz, nie porównujmy, bo jak powiedział Jean Paul Sartre, „być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze” – tymi słowami zwróciła się do uczniów dyrektor milickiego ogólniaka Marzena Rokita, która pogratulowała licealistom sukcesów w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, mistrzostwach sportowych, czy też organizacji finału WOŚP i akcji pomocowej dla uchodźców z Ukrainy. Dyrektor zielonego liceum dziękowała także rodzicom uczniów – za współpracę, zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną, a także nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły – za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw młodzieży oraz za trud włożony w wychowanie. Uczniowie z kolei dziękowali pedagogom za poświęcony czas, cierpliwość, życzliwość i serce.
Słowa podziękowania, gratulacje oraz życzenia bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji popłynęły również z ust zaproszonych gości: starosty powiatu milickiego Sławomira Strzeleckiego, przewodniczącego Rady Rodziców Andrzeja Kubiaka, prezesa Stowarzyszenia Absolwentów I LO Adama Aleksandrowicza oraz przedstawiciela Gminy Milicz z-cy skarbnika Konrada Buczka. 


Po przemowach przystąpiono do najważniejszego punktu uroczystości, czyli wręczenia najlepszym uczniom świadectw i nagród książkowych. Gratulacje składali dyrektor szkoły M. Rokita, wicedyrektor Agnieszka Nowacka oraz wychowawcy poszczególnych klas. Świadectwo z czerwonym paskiem, czyli ze średnią co najmniej 4.75 otrzymało 59 uczniów. 


Średnią 5.0 i wyższą uzyskali uczniowie: kl. I a – Martyna Sierpińska, Izabela Kalka, Aleksandra Mielnik, Bartosz Dawidowicz, Patrycja Tymoczko, Małgorzata Zielezińska, Jagoda Lipińska; kl. I b – Zuzanna Góral; kl. I c – Konrad Żurek, Zofia Żurek, Karolina Grabowska, Kateryna Cherkaska; kl. II a – Julia Wieteska; kl. II b – Natalia Chleboś, Ewelina Chleboś; kl. II c – Jędrzej Puchała; kl. II d – Szymon Chaszczewicz, Miłosz Sip; kl. III a – Natalia Kuźnik, Oliwia Pogoda, Weronika Milian, Paulina Okniańska, Zuzanna Janoś, Zuzanna Nestoruk, Jagoda Molska, Szymon Ruciński; kl. III b – Ewa Wojewoda; kl. III d – Marianna Niedzielska, Karolina Nowak, Sandra Klauza, Aleksandra Andrzejewska, Michał Mormel, Wiktoria Wołk.


Ponadto świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także: kl. I a –Tomasz Waleński, Aleksandra Bałabuch, Hanna Kontowska; kl. I b – Jan Orlof; kl. I c – Oliwia Staniewska; kl. II a – Wiktoria Zadorożna, Tymoteusz Mróz; kl. II b – Wiktoria Szyrner; kl. II c – Julia Wycisk, Maja Gradzik, Aleksandra Bocheńska, Michał Tymański, Emilia Owsianik; kl. II d – Weronika Broniecka; kl. III a – Marcelina Chilińska, Hanna Gibasiewicz, Amelia Jagodzińska, Julia Łęcka, Aleksandra Iskrzycka; kl. III b – Sandra Kałka, Dawid Kubiak, Angelika Kalicka; kl. III c – Karol Wołkowski; kl. III d – Nikola Kukla, Piotr Gosthorski, Julia Szmigiel. 


Nagrodę za 100-procentową frekwencję otrzymał Szymon Chaszczewicz – uczeń kl. II d. 
Na zakończenie wszyscy obejrzeli z zainteresowaniem przygotowany przez uczniów materiał filmowy – wywiady z licealistami i nauczycielami na temat tego, jak minął rok szkolny, oraz wysłuchali piosenki pt. „Dni, których nie znamy...” w wykonaniu Karoliny Nowak. Apel przygotowali uczniowie kl. I c z wychowawczynią Izabelą Rokitą. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

alek - 2022-07-02, 02:24
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Gratuluję wyróżnionym! Pamiętam, że za moich czasów lista osób z paskiem była parę razy dłuższa. Może mieliśmy więcej osób w rocznikach? A może dzieciaki wolą smartfona, Netflixa, tych wszystkich Instagramów i gier komputerowych i nie mają ochoty na kucie??? Nie wiem, ale czuję się mocno zaniepokojony obserwując upadający poziom polskiego szkolnictwa, łatwiutkie arkusze maturalne i te na zakończenie podstawówki. W jakim kierunku zmierzamy? 100proc też też zawsze miało 10 osób więcej. Obecnej młodzieży się chyba po prostu nie chce. Smutne. Kwiat narodu i nasza przyszłość.