LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Nowi dyrektorzy w trzech szkołach

W sprzedaży od 10.08.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 507 557

Ostatnie komentarze

Aktualności

Nowi dyrektorzy w trzech szkołach

265 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Danuta Żołdak
Anna Wieczorek
Paweł Pudłowski

Danuta Żołdak zostanie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu, a Paweł Pudłowski dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sułowie. Natomiast na stanowisko p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej w Czatkowicach powołana zostanie Anna Wieczorek.

Z końcem sierpnia w gminnych szkołach podstawowych kończą się kadencje dyrektorom trzech z ośmiu gminnych szkół. 5-letnia kadencja kończy się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu Krystynie Piosik, która przechodzi na emeryturę. Z końcem sierpnia z pracą w szkole żegna się wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Czatkowicach, który zamierza skorzystać z przedemerytalnego nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Przysługuje ono nauczycielom, którzy po rozwiązaniu stosunku pracy nie podjęli żadnej pracy zawodowej i jednocześnie nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego. Okres powołania na stanowisko dyrektora kończy się także p.o. dyrektora szkoły w Sułowie Pawłowi Pudłowskiemu.


W minionym tygodniu odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorskie w trzech szkołach. Do każdego z konkursów zgłosił się tylko jeden kandydat. Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu wygrała dotychczasowa wicedyrektor Danuta Żołdak. Konkurs na dyrektora SP w Sułowie wygrał dotychczasowy p.o. dyrektora Paweł Pudłowski. Zarówno Danuta Żołdak, jak i Paweł Pudłowski zostaną przez burmistrza powołani na 5-letnią kadencję.


Nierozstrzygnięty został jedynie konkurs na dyrektora szkoły w Czatkowicach. Jedyna kandydatka Anna Wieczorek nie spełniła jednego z kryteriów formalnych. Po przeprowadzonej rozmowie z kandydatką burmistrz Piotr Lech zdecydował, że powierzy Annie Wieczorek na okres roku stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Czatkowicach. Anna Wieczorek jest mieszkanką gminy Krośnice. Obecnie pracuje na etacie w Miejskim Przedszkolu w Twardogórze. Wcześniej nowa dyrektor pracowała m.in. w szkole w Czatkowicach.
Cała trójka dyrektorów odbierze nominacje na swoje stanowiska podczas gminnej konferencji oświatowej, która odbędzie się pod koniec sierpnia.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.