LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Święto Policji z awansami i nagrodami

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 824

Ostatnie komentarze

Aktualności

Święto Policji z awansami i nagrodami

983 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

22 policjantów awansowało na wyższe stopnie policyjne podczas uroczystości Święta Policji, które odbyło się w piątek 23 lipca w auli I LO w Miliczu. Uczestniczyło w nim wielu gości na czele z zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariuszem Bużdyganem oraz sekretarzem stanu ds. Cyfryzacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Januszem Cieszyńskim.

Uroczysty apel po raz pierwszy odbył się nie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, a w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej. Na uroczystą zbiórkę z okazji 103. rocznicy powstania Policji Państwowej przybyli miliccy funkcjonariusze na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Miliczu insp. Mariuszem Tańskim, jego zastępcą mł. insp. Januszem Misiem, wieloma zaproszonymi gośćmi, w tym emerytowanymi policjantami i rodzinami wyróżnionych funkcjonariuszy. 
Zbiórkę prowadził podinsp. Sławomir Waleński i dowódca uroczystości naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w milickiej Komendzie asp. szt. Rafał Radny, który złożył meldunek z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariuszowi Bużdyganowi. Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Miliczu insp. Mariusz Tański, który dziękował swoim podwładnym za rok ciężkiej i odpowiedzialnej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu milickiego. Komendant podkreślał wyjątkowość minionego roku, gdyż trzeba było zmierzyć się zarówno z pandemią koronawirusa, jak i zadaniami wynikającymi z wojny toczącej się w Ukrainie. Insp. M. Tański dziękował też wójtowi gminy Krośnice Andrzejowi Białemu i krośnickim radnym za przychylność i pomoc w przekazaniu gruntów pod budowę posterunku Policji w Krośnicach, którego budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.


Potem przyszedł czas na awanse i wyróżnienia. Trzy dni wcześniej, w środę 20 lipca podczas dolnośląskich obchodów Święta Policji we Wrocławiu awans na stopień inspektora otrzymał komendant milickiej policji. Natomiast w Miliczu awanse wręczono 22 policjantom. 
W korpusie oficerów młodszych policji na stopień nadkomisarza awansował kom. Radosław Bury. W korpusie aspirantów policji na stopień aspiranta sztabowego awansowali st. asp. Konrada Grabka i Tomasz Wojtyczka. Awans na stopień starszego aspiranta odebrali asp. Maciej Frankiewicz i Przemysław Mikrut, na stopień aspiranta awansowali mł. asp.: Marek Jakubowski, Przemysław Jarecki i Artur Jaśków, natomiast na stopień młodszego aspiranta sierż. sztab.: Karol Faraniec, Karolina Goczling, Przemysław Hajdun, Jacek Jarosz, Marcin Kosiński, Barbara Pacyna, Aleksandra Piłaszewicz i Marcin Topolski. W korpusie podoficerów policji awans na stopień sierżanta sztabowego odebrali st. sierż.: Patryk Ekiert, Łukasz Grobelny, Karolina Pawlak i Michał Moczulski, na stopień starszego sierżanta awansował sierż. Dominik Jangas, a na stopień sierżanta – st. post. Rafał Kukiełka. Natomiast w korpusie szeregowych policji na stopień starszego posterunkowego awansowali najmłodsi stażem policjanci, a więc posterunkowi: Jakub Gohl, Julia Krysiak, Majka Lipińska, Zuzanna Ludwiczak, Konrad Nowostawski, Magdalena Olechnowicz, Szymon Wójcik i Paweł Ząb. 
Za wzorową i nienaganną służbę Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyróżnił nagrodą pieniężną dyżurnego Stanowiska Kierowania Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Dariusza Kaczmarka, asystenta Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Jarosława Owsianika oraz detektywa Wydziału Kryminalnego st. sierż. Dawida Backera.
Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił też nagrodą pieniężną za sumienną i wzorową pracę dwóch pracowników cywilnych milickiej Komendy. Nagrody odebrali: sekretarka Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Magdalena Galewska i pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Patrycja Leszczyszyn. Z kolei Komendant Powiatowy Policji za wzorową pracę w pionie administracyjnym wyróżnił pracownika technicznego Zespołu Wspomagającego Wioletę Bigoń oraz inspektorów ds. informatycznych Zespołu Wspomagającego Andrzeja Janasa i Emila Rejka. 


W związku z tegorocznym Świętem Policji Komendant Powiatowy Policji w Miliczu insp. M. Tański za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił nagrodą finansową 69 funkcjonariuszy i 15 pracowników milickiej jednostki Policji.
Milickim policjantom i pracownikom cywilnym za pomoc w walce z cyberprzestępstwami oraz za codzienną służbę pełnioną 24 godziny na dobę dziękował z kolei Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Potem w imieniu samorządowców życzenia złożył starosta powiatu milickiego Sławomir Strzelecki, który zapewnił o pomocy finansowej samorządów przy pozyskaniu kolejnego radiowozu. Głos zabrał także zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Mariusz Bużdygan, życząc wszystkim dalszych sukcesów i zadowolenia z pełnionej służby.


W uroczystym apelu udział również wzięli: burmistrz Piotr Lech, wójt gminy Krośnice Andrzej Biały, sekretarz Gminy Cieszków Władysław Szydełko, komendant Powiatowy PSP w Miliczu brygadier Tomasz Kopeć wraz z zastępcą brygadierem Grzegorzem Zmaczyńskim, kierownik Składu w Miliczu 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu mjr Wojciech Sługocki, ks. dziekan dekanatu milickiego Zbigniew Słobodecki, naczelnik Urzędu Skarbowego w Miliczu Marzena Nocna, prezes zarządu Banku Spółdzielczego Katarzyna Wencek, dyrektor PSSE Rafał Nowak, nadleśniczy Nadleśnictwa Marcin Calów oraz emeryci i renciści policyjni. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Anonymous - 2022-12-03, 00:45
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Podwyżki dla tych darmozjadow ! :o A tfu! nigdy nie ma ich tam gdzie są potrzebni. Stoją i żerują na kierowcach aby tylko wlepić jak najwyższe mandaty , które teraz zgodnie z nowym taryfikatorem są jakieś poje### ! Jeden mandat typu nie zatrzymanie się gdy krowa (pieszy) wtargnie na pasy i człowiek nie wie czy ma nerkę sprzedać czy wątrobę . No patologia