LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Były piłkarz Ekstraklasy zagra w Sułowie

W sprzedaży od 15.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 617 728

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Były piłkarz Ekstraklasy zagra w Sułowie

453 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W minionym tygodniu nowym piłkarzem Baryczy Sułów został Jakub Smektała, który rozegrał 104 mecze w Ekstraklasie. 35-letni ofensywny zawodnik grał wcześniej m.in. w Piaście Gliwice, Ruchu Chorzów i w Zawiszy Bydgoszcz. To największy transfer w historii Baryczy Sułów. Przez ostatnie 3,5 roku J. Smektała grał w Piaście Kobylin.

Intensywny tydzień przygotowań pod wodzą nowego trenera Kacpra Walczyka ma za sobą 4-ligowa Barycz Sułów. W ostatnich dniach sfinalizowano transfer nowego ofensywnego zawodnika Jakuba Smektały, który ostatnio grał w Piaście Kobylin. Jakub Smektała w latach 2009-2015 zagrał 104 mecze w Ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów i Zawiszy Bydgoszcz. W ostatnich latach Smektała rozegrał 214 meczów na poziome I i II ligi w barwach Wisły Puławy, Sokoła Ostróda, Sokoła Kleczew oraz Jaroty Jarocin. – Nasz zespół ma duży potencjał i myślę, że możemy zająć dobre miejsce w tabeli. Drużyna jest młoda, ale widać że chłopakom bardzo zależy. Na każdym treningu ćwiczą na maksa i uważam, że efekty wkrótce będzie widać – mówi zaprezentowany w minionym tygodniu nowy gracz Baryczy Sułów Jakub Smektała.
Nowymi zawodnikami Baryczy są już oficjalnie: Jakub Przybylski (Rawia Rawicz), Filip Olejniczak (Śląsk II Wrocław), Kacper Głowieńkowski (Piast Żmigród), Łukasz Dragon (Piast Żerniki), Jakub Bohdanowicz (Ślęza Wrocław) oraz Jakub Smektała (Piast Kobylin). Z drużyną Baryczy pożegnali się natomiast: Kacper Stachowski (Polonia Leszno), Javier Palacios (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Artur Kierat (Piast Żmigród), Mariusz Niedbała (grający trener Piasta II Żmigród), Filip Skórnica (GKS Mirków/Długołęka) Mateusz Płóciennik oraz kapitan drużyny Michał Musioł.
W sobotę w meczu sparingowym Barycz Sułów na wyjeździe pokonała 5:2 czołową drużynę klasy okręgowej Zenita Międzybórz. Bramki dla Baryczy strzelali: Jakub Smektała 2, Kacper Głowieńkowski 1, Jakub Przybylski 1, Jakub Kazanecki 1. 
W tym tygodniu Barycz Sułów w piątek 5 sierpnia o godz. 19 zagra u siebie z juniorami Śląska Wrocław. Z kolei w sobotę o godz. 12 Barycz podejmie w Sułowie Prochowiczankę Prochowice.

 

Klasa A i B
Sparingi grały także nasze drużyny z A i B klasy. Aż dwa mecze sparingowe na wyjazdach w czwartek i sobotę rozegrała Barycz Milicz. W czwartek Barycz przegrała na wyjeździe 1:2 z Dębem Dobroszyce. Jedyną bramkę dla Baryczy strzelił: Tymoteusz Jasiński 1. Z kolei w sobotę Barycz pokonała na wyjeździe 3:2 Spartę Miejska Górka. Bramki dla zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka zdobyli: Marcin Tomczyk 2, Artur Schneka 1.
Pierwszy sparing rozegrał w sobotę Plon Gądkowice, który zremisował na wyjeździe 3:3 z Dębem Dobroszyce. Bramki dla Plonu strzelali: Adrian Rajkiewicz 2, Tomasz Szymanowski 1.


W piątek Płomień Krośnice zremisował u siebie 3:3 sparing z Lotnikiem Twardogóra. Strzelcami bramek byli: Michał Ciupak 2, Paweł Stolarek 1. Sparingu w minionym tygodniu nie rozgrywał Sokół Kaszowo, który w czwartek na wyjeździe o godz. 19 podejmie Wiwę Goszcza, a w niedzielę o godz. 11 zagra u siebie z Orkanem Borzęcin.
Z naszych B-klasowych drużyn UKS Postolin przegrał 3:5 wyjazdowy mecz sparingowy z Błyskawicą Szewce. Bramki dla UKS strzelali: Kacper Duda 2, Mikołaj Kania 1.
Z kolei KS Łazy zremisowały 2:2 mecz z Sokołem Ujeździec Mały. Sparingu nie grała Pogoń Cieszkow.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.