LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Pielgrzymi zatrzymali się w Miliczu

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 870

Ostatnie komentarze

Aktualności

Pielgrzymi zatrzymali się w Miliczu

507 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

260 uczestników 40. jubileuszowej Pielgrzymki Zielonogórsko-Gorzowskiej gościło w Miliczu w sobotę 6 sierpnia. Był to ich piąty dzień wędrówki, podczas której pokonali 36 km z Rawicza do Milicza.

Pątnicy modlą się w tym roku w 3 intencjach: o powołania kapłańskie, zakonne i małżeńskie, za biskupa nominata Adriana Puta, który 13 sierpnia przyjmie święcenia biskupie, oraz o radość i pokój dla wszystkich ludzi.
Pielgrzymi mają do pokonania ok. 350 kilometrów. W drodze do Milicza przemaszerowali przez miejscowości: Zielona Góra, Siedlisko, Szlichtyngowa, Góra Śląska i Rawicz i pokonali już 158 km. 


W sobotę pielgrzymi zatrzymali się na poczęstunek w Gogołowicach. A wieczorem na boisku szkolnym, przy SP 2 w Miliczu, gdzie nocowali, odbył się Jasnogórski apel. Z Milicza pątnicy wyruszyli w niedzielę 7 sierpnia. Po śniadaniu w Niesułowicach i w Czatkowicach pomaszerowali do Kuźnicy Czeszyckiej, gdzie uczestniczyli we mszy św. oraz mieli zapewniony obiad. 


Opuszczając nasz powiat, zatrzymali się na chwilę w Konradowie w gminie Sośnia, a nocleg mieli w Międzyborzu. W poniedziałek nocowali w Kępnie, we wtorek w Wieluniu, a w kolejnych dniach w Parzymiechowie i w Kłobucku. W piątek 12 sierpnia dotrą do Częstochowy. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.