LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Nowe Stowarzyszenie w Krośnicach

W sprzedaży od 28.09.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 526 922

Ostatnie komentarze

Różności

Nowe Stowarzyszenie w Krośnicach

148 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W maju oficjalnie zarejestrowano na terenie gminy Krośnice nowe stowarzyszenie Krośnickie Forum Współpracy. Na jego czele stoi Janusz Rybicki, który zaprasza wszystkich do Krośnic już 20 sierpnia o godz. 10.30 na turniej piłki nożnej połączony z festynem rodzinnym. Wszystkie atrakcje będą darmowe.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy mieszkańców gminy Krośnice. Tworzy je obecnie 10 osób. Zarząd tworzą: prezes Janusz Rybicki, sekretarz Paweł Piasecki i Krzysztof Dłutowski. Janusz Rybicki pochodzi z Milicza, ale obecnie mieszka w Dziewiętlinie. W przeszłości był silnie związany z siatkówką, po studiach 13 lat spędził w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest kierownikiem Piekarni Olek w Krośnicach. Paweł Piasecki to krośniczanin od urodzenia. Pracował w dużych firmach budowlanych odpowiedzialnych za wielomilionowe kontrakty. Opiekuje się niepełnosprawną siostrą. Pasjonuje się kolarstwem i innymi sportami. 


Krośnickie Forum Współpracy formalnie zarejestrowano 6 maja. - Naszym celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniom społecznym. Chcemy też wspierać różnego rodzaju inicjatywy realizowane na rzecz społeczności lokalnej, kultury, sportu, edukacji, wolontariatu czy ochrony przyrody – mówi prezes Janusz Rybicki. A sekretarz Paweł Piasecki dodaje: - Stowarzyszenie powstało, by pokazać, że chcieć to móc. Mamy inicjatywę i poświęcamy czas, by realizować w miarę potrzeb i możliwości nasze pomysły.
Pierwsza impreza organizowana przez Krośnickie Forum Współpracy odbędzie się już 20 sierpnia na stadionie w Krośnicach. Będzie to turniej mini piłki nożnej dla dorosłych o puchar stowarzyszenia Krośnickie Forum Współpracy, połączony z festynem rodzinnym. Wszystkie atrakcje będą darmowe, nie ma też żadnego wpisowego na turniej. W rozgrywkach wezmą udział drużyny 6-osobowe, które grać będą na połowie boiska. Nadal można się zapisać na turniej w hali sportowej w Krośnicach lub u Pawła Piaseckiego, dzwoniąc pod nr tel. 663 315 578. Dla zwycięzców zaplanowano nagrody finansowe w wysokości 1 tys. zł, 500 zł i 300 zł. 


Równolegle z turniejem odbywać się będzie festyn rodzinny z darmowymi atrakcjami. Będą to m.in. dmuchane zamki, pokaz baniek mydlanych, animacje, spotkanie z piratką i jej papugą i wiele innych. – Chcemy, by wszystkie dzieci mogły skorzystać z darmowych atrakcji, niezależnie od zasobności portfela ich rodziców – mówi Paweł Piasecki. Impreza zakończy się zabawą taneczną ok. godz. 18.
- Jesteśmy otwarci na nowych członków i zachęcamy do współpracy wszystkich chętnych oraz przedsiębiorców, którzy chcieliby nas wesprzeć finansowo w naszych działaniach – mówi Janusz Rybicki. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.