Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Udaninie. Zagra Golec uOrkiestra
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Udaninie. Zagra Golec uOrkiestra

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 378

Ostatnie komentarze

Różności

Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Udaninie. Zagra Golec uOrkiestra

anm - 2022-08-16
528 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Ubiegłoroczne Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie otworzyli Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Grzegorz Macko Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Tradycją każdych dożynek jest uroczysty przemarsz kolorowego korowodu na miejsce organizacji wydarzenia
Na każdych dożynkach można podziwiać piękne i misternie wykonane wieńce

Znamy już program tegorocznych Dożynek Wojewódzkich! Odbędą się one 11 września w Udaninie w powiecie średzkim. Nie zabraknie tradycji takich, jak przemarsz korowodu czy misterium chleba. Organizatorzy zadbali też o rozrywkę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra. Wcześniej, głównie w sierpniu, dożynki zorganizują gminy i powiaty. Wszystko po to, by podziękować za tegoroczne plony.

Organizacja dożynek w Województwie Dolnośląskim i w całej Polsce to sposób na podtrzymanie staropolskiej tradycji, wyrażenie podziękowań za zbiory i plony oraz docenienie trudu pracy i zaangażowania rolników w rozwój jakości życia na wsi. To także okazja do integracji lokalnych społeczności.

- Rolnictwo jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki naszego regionu, którą jako samorząd staramy się intensywnie wspierać. Co roku dedykujemy mieszkańcom obszarów wiejskich wiele projektów unijnych, pomoc z budżetu województwa czy granty z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Dożynki Wojewódzkie to świetna okazja do podziękowania wszystkim rolnikom za trud ich codziennej pracy, a także do wspaniałej zabawy, poznawania dolnośląskich zwyczajów i próbowania produktów lokalnych   – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Dożynki Wojewódzkie, zwane też Świętem Plonów, cyklicznie obchodzimy na przełomie sierpnia i września. W tym roku rolnicy spotkają się 11 września na boisku sportowym w Udaninie.

- Dożynki są największym corocznym świętem rolników. Są okazją do docenienia ich całorocznej pracy i podziękowania za zebrane plony. Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się 11 września w Udaninie będą zwieńczeniem dożynek gminnych i powiatowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Dolnoślązaków do wspólnego świętowania! – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Program dożynek wojewódzkich:

12:00 Msza Święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Udaninie, po Mszy Św. przemarsz korowodu na boisko sportowe

13:30-15:00 Część oficjalna wydarzenia (uroczyste otwarcie, powitanie gości, przedstawienie delegacji wieńcowych)

15:00-15:30 Misterium Chleba

15:30-16:00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

16:00 – 17:00 Występ Orkiestry KGHM Głogów

17:00 – 18:00 Występ Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław

18:00 – 19:30 Koncert zespołu Long & Junior 

20:00 – 21:10 Koncert zespołu Golec  uOrkiestra

21:10 – 21:40 Pokaz ognia w wykonaniu grupy tanecznej

21:40 – 24:00 Zabawa przy DJ Galix

- Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. W powiecie milickim rolnictwo wciąż jest, obok turystyki, główną gałęzią rozwoju. Dlatego będziemy wkrótce spotykać się na dożynkach w Miliczu, Krośnicach i Cieszkowie, by kultywować tę piękną tradycję – mówi Ryszard Lech, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

 

Od połowy sierpnia przez miesiąc mieszkańcy województwa będą mogli bawić się na dożynkach organizowanych w powiatach  i gminach na terenie całego Dolnego Śląska. Każdy lokalny samorząd zaplanował wiele atrakcji: korowody, konkursy wieńców dożynkowych, degustacje produktów oraz występy artystów i zabawy taneczne.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.