LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Udane spektakle cyrkowe w Miliczu

W sprzedaży od 28.09.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 526 951

Ostatnie komentarze

Aktualności

Udane spektakle cyrkowe w Miliczu

113 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

W minionym tygodniu do Milicza zawitały dwa zespoły cyrkowe – Zalewski i Korona. Oba cyrki przygotowały wyjątkowe spektakle z okazji 30-lecia swojego istnienia. Były podniebne akrobacje, iluzjonistyczne sztuczki, motocykliści jeżdżący w kuli, kaskaderzy na linie, zabawni klauni, czy też bajkowe postacie.

Cyrkowe namioty ze stoiskami gastronomicznymi i karuzelami, które stanowiły dodatkową atrakcję dla dzieci, stanęły na placu przy ul. Powstańców Wlkp. w Miliczu. W zależności od miejsca bilety kosztowały 40 zł i 60 zł od osoby. Chętnych na spektakle nie brakowało.

 

W czwartek 11 sierpnia wystąpił cyrk Zalewski. Spektakl rozpoczął się od ekstremalnych ewolucji na tzw. wahadle, po którym cyrkowcy chodzili z zawiązanymi oczami i skakali na skakance. Później były sztuczki ze skrzynią i inne iluzje w wykonaniu Anety i Kamila Zalewskich oraz energetyczny występ artystów z Kenii, którzy tańczyli, skakali i tworzyli niesamowite piramidy. Był też pokaz akrobatyczny Brazylijczyka, który jeździł na rowerze w zawieszonym półkolu, czy też podniebne akrobacje kilkunastoletniej Ukrainki, która sprawiała wrażenie, jakby miała ciało z gumy. Gromkimi brawami nagrodzono również występ akrobatki z Polski, skoki na trampolinie z potrójnym saltem i laserowy pokaz. Dzieci pękały ze śmiechu podczas lekcji boksu w wykonaniu klaunów z Hiszpanii. Nie brakowało również bajkowych postaci, z którymi można było zrobić sobie za odpłatnością pamiątkowe zdjęcie. Największe emocje wzbudził finałowy występ czterech motocyklistów, którzy jeździli jednocześnie w metalowej kuli.

 

Miliczanom bardzo podobał się także spektakl cyrku Korona, który zawitał do naszego miasta w sobotę 13 sierpnia. W programie pt. „Urodzinowo – bajkowo” wystąpili artyści z Hiszpanii, Kenii, Maroka, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Polski oraz plejada bohaterów kultowych animacji. Były napowietrzne akrobacje z hula-hoopem, historia o miłości opowiedziana tańcem przez Piękną i Bestię, którzy zaprezentowali się na latającym żyrandolu, oraz iluzjonistyczne sztuki z Hogwartu w wykonaniu Harry’ego Pottera. Wszystkim bardzo podobały się również ewolucje na sztrabatach bajkowej Elsy oraz występ Kota w Butach na zawieszonej wysoko huśtawce. Wystąpili także egzotyczni akrobaci z Kenii i człowiek-balon.

 

Zarówno mali, jak i duzi widzowie śmiali się do łez podczas inscenizacji przygotowanych przez Mr Chapa – laureata międzynarodowych festiwali sztuki cyrkowej. Ten niekwestionowany mistrz humoru włączył we wspólną zabawę gości z sali, którzy rewelacyjnie odegrali dwie scenki: mecz bokserski oraz nagrywanie filmu o księżniczce i rycerzach. Zwieńczeniem 2-godzinnego spektaklu był występ kaskaderów z Hiszpanii na wysoko zawieszonych linach.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.