LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Stowarzyszenie Z Serca dla Serca Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 887

Ostatnie komentarze

Aktualności

Stowarzyszenie Z Serca dla Serca Milicz

841 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

18 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Miliczu zarejestrowano nowe stowarzyszenie Z Serca dla Serca Milicz. Stowarzyszenie liczy 24 członków założycieli, a jego przewodniczącą jest główna organizatorka Strajków Kobiet, działaczka społeczna Kamila Kukfisz z Kaszowa.

- Po dwóch latach naszych działań na rzecz dzieci chorych i potrzebujących oficjalnie utworzyliśmy Stowarzyszenie o nazwie Z Serca dla Serca Milicz. Chcemy nadal się rozwijać i być otwartym na pomoc drugiemu człowiekowi - powiedziała nam Kamila Kukfisz.

 

Członkami założycielami Stowarzyszenia są: Kamila Kukfisz wraz z córkami Mileną i Amelią Niśkiewicz oraz mężem Tomaszem Kukfiszem, radni powiatowi Grzegorz Duda i Marek Sierpiński, jedna z organizatorek Strajków Kobiet Ewa Laskowska-Cieślik, Magdalena Nieczypor z córką Zuzanną Nieczypor, Magdalena Biernacka z córkami Sandrą i Zuzanną, Adrianna Kapuśniak, Ilona Grząśko, Patrycja Backer, Marek Wesołowski, Monika i Łukasz Kobierscy, Dariusz Szymański, Nikola Stefaniak, Aneta Grzegorczyk, Urszula Dąbrowska, Marta Brzuszek i Martyna Buc. Władze Stowarzyszenia tworzą: przewodnicząca Kamila Kukfisz, zastępca przewodniczącej Grzegorz Duda i skarbnik Magdalena Nieczypor.

 

Jako nieformalna grupa wolontariusze Z Serca dla Serca Milicz z sukcesem zorganizowali wiele akcji charytatywnych. Były to: „zajączek wielkanocny” oraz urodzinowa zbiórka dla Nikoli Staromłyśskiej, nordic walking i kiermasz ciast dla Alana Jakubowskiego, gotowanie do lodówek społecznych, zbiórka opatrunków na ukraiński front, bal charytatywny dla Mikołaja Biernata, Festyn Razem dla Ukrainy, paczki na Dzień Dziecka, Mikołajki oraz „zajączek” dla podopiecznych Domu nad Baryczą, paczki dla podopiecznych DPS Milicz oraz wraz z LZS Sokół Kaszowo dwa Charytatywne Turnieje Piłki Nożnej dla Helenki Wojtyczki i Oliwera Kopańskiego.

 

- Nie zwalniamy tempa i już mamy wiele planów na końcówkę tego roku. W październiku z okazji Dnia Seniora chcemy po raz kolejny obdarować mieszkańców DPS-u w Miliczu i w Krośnicach. W listopadzie zamierzamy aktywnie włączyć się po raz pierwszy w akcję Szlachetna Paczka. Natomiast w grudniu, już tradycyjnie, odwiedzimy z prezentami dzieci z Domu nad Baryczą – mówi Kamila Kukfisz. – Zapraszamy do współpracy osoby i instytucje. Poszukujemy osób odważnych, kreatywnych, otwartych, chcących nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Chętnie nawiążemy współpracę z innymi stowarzyszeniami. Zapraszamy tez do obserwowania naszego profilu na Facebooku, gdzie udostępniamy informacje o naszych bieżących działaniach.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.