LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Jesienią zobaczymy w Miliczu 4 spektakle teatralne

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 940

Ostatnie komentarze

Kultura

Jesienią zobaczymy w Miliczu 4 spektakle teatralne

446 👁️ 2 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Ośrodek Kultury w Miliczu zakwalifikował się do realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programu Teatr Polska, w ramach którego jesienią będzie można zobaczyć w Miliczu 4 spektakle teatralne zagrane przez teatry z Gdańska, Krakowa, Bydgoszczy i Wałbrzycha. Miliczanie za bilety zapłacą jedynie 20 zł, gdyż większość kosztów jest dofinansowana przez Instytut Teatralny.

Jako pierwszy w Miliczu wystąpi 25 września o godz. 20.30 w hali sportowej przy SP 1 teatr prowadzony przez Fundację Piotra Jankowskiego z Gdańska. Widzowie zobaczą spektakl pt. „Eksperyment”, inspirowany eksperymentem więziennym psychologa Philipa Zimbardo z 1971 r. Bilety w cenie 20 zł będzie można zakupić od 1 września w Starej Rzeźni w Miliczu.

 

28 października o godz. 19 na deskach Ośrodka zaprezentuje się krakowski Teatr Łaźnia Nowa z przedstawieniem pt. „Bezpieczne miejsce”. Jest to opowieść o ludziach, którzy nieustannie odczuwają nadciągającą katastrofę. Schronieniem w obliczu niepokojów i lęków przed światem może być własne wnętrze – fizyczne i metaforyczne.

 

W listopadzie zobaczymy spektakle teatralne dwóch teatrów. Najpierw, 15 listopada o godz. 18 zobaczyć będzie można zobaczyć sztukę pt. „108 Kostek cukru” w wykonaniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha. Scenariusz powstał na kanwie odnalezionego pamiętnika młodej dziewczyny, Ireny Sierakowskiej, która zginęła w Powstaniu. Warszawskim. Wiele lat później w rodzinie Sierakowskich urodziła się kolejna Irena, która została aktorką Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu.

 

Z kolei 18 listopada Teatr Kameralny z Bydgoszczy wystąpi dwukrotnie z muzycznym monodramem pt. "Te sprawy". O godz. 11 wśród publiczności zasiądzie młodzież licealna, dla której występ będzie bezpłatny. Po spektaklu młodzi ludzie wezmą udział w spotkaniu z aktorami. O godz. 18 sztuka zostanie wystawiona po raz drugi, tym razem dla widzów z biletami. Muzyczny monodram opowiada o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości. Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki.

 

Projekt Teatr Polska ma ułatwić dostęp do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych. Program funkcjonuje od 2009 r. i dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

pir2 - 2022-09-06, 17:11
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

  Myślę, że ten pierwszy teatr z Gdańska. Tylko, aby ktoś niezorientowany nie myślał, ze bilety są sprzedawana jakimś sklepie z wędlinami!

  Mery H. - 2022-09-06, 11:58
  1
  0

  Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

  Zaloguj się

   Kto jest na zdjęciu?