2 763 940
alek: Rozumiem Pana/Pani frustrację i zagubienie w obliczu różnorodności mediów lokalnych oraz propaga...
chicago: dziekuje za pozytywna odpowiedz na moja opinie z dnia 2023-05-12
Zew: Rada Powiatu w Miliczu postanowiła ratować szpital! Co za spektakularne wydarzenie! Na pewno to ś...
Zew: Ubaw jak 150, miasto tolerancji, akceptacji i oczywiście marszów! Kto by pomyślał, że w tak malu...
Zew: Ah, miasto Milicz - raj dla ludzi z poczuciem humoru i umiejętnością prowadzenia sensownej polityk...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Ośrodek Kultury w Miliczu zakwalifikował się do realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programu Teatr Polska, w ramach którego jesienią będzie można zobaczyć w Miliczu 4 spektakle teatralne zagrane przez teatry z Gdańska, Krakowa, Bydgoszczy i Wałbrzycha. Miliczanie za bilety zapłacą jedynie 20 zł, gdyż większość kosztów jest dofinansowana przez Instytut Teatralny.
Jako pierwszy w Miliczu wystąpi 25 września o godz. 20.30 w hali sportowej przy SP 1 teatr prowadzony przez Fundację Piotra Jankowskiego z Gdańska. Widzowie zobaczą spektakl pt. „Eksperyment”, inspirowany eksperymentem więziennym psychologa Philipa Zimbardo z 1971 r. Bilety w cenie 20 zł będzie można zakupić od 1 września w Starej Rzeźni w Miliczu.
28 października o godz. 19 na deskach Ośrodka zaprezentuje się krakowski Teatr Łaźnia Nowa z przedstawieniem pt. „Bezpieczne miejsce”. Jest to opowieść o ludziach, którzy nieustannie odczuwają nadciągającą katastrofę. Schronieniem w obliczu niepokojów i lęków przed światem może być własne wnętrze – fizyczne i metaforyczne.
W listopadzie zobaczymy spektakle teatralne dwóch teatrów. Najpierw, 15 listopada o godz. 18 zobaczyć będzie można zobaczyć sztukę pt. „108 Kostek cukru” w wykonaniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha. Scenariusz powstał na kanwie odnalezionego pamiętnika młodej dziewczyny, Ireny Sierakowskiej, która zginęła w Powstaniu. Warszawskim. Wiele lat później w rodzinie Sierakowskich urodziła się kolejna Irena, która została aktorką Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu.
Z kolei 18 listopada Teatr Kameralny z Bydgoszczy wystąpi dwukrotnie z muzycznym monodramem pt. "Te sprawy". O godz. 11 wśród publiczności zasiądzie młodzież licealna, dla której występ będzie bezpłatny. Po spektaklu młodzi ludzie wezmą udział w spotkaniu z aktorami. O godz. 18 sztuka zostanie wystawiona po raz drugi, tym razem dla widzów z biletami. Muzyczny monodram opowiada o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości. Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki.
Projekt Teatr Polska ma ułatwić dostęp do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych. Program funkcjonuje od 2009 r. i dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.
Kto jest na zdjęciu?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.
Myślę, że ten pierwszy teatr z Gdańska. Tylko, aby ktoś niezorientowany nie myślał, ze bilety są sprzedawana jakimś sklepie z wędlinami!