LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 890

Ostatnie komentarze

Różności

PYTANIE DO...

539 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Jacka Biernata, prezesa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu

Ile osób odwiedziło kąpielisko Karłów podczas tegorocznego sezonu letniego?

Kąpielisko Karłów przy ul. Poprzecznej w Miliczu czynne było od 16 czerwca do 28 sierpnia. W tym czasie skorzystało z niego 19 tys. 970 osób. Byli to dorośli, młodzież i dzieci. Dochód z biletów wyniósł 140 tys. zł, przy czym bilet normalny kosztował 10 zł, a bilet ulgowy przysługujący emerytom, rencistom i dzieciom do 15 lat – 5 zł. 
Kąpielisko czynne było od poniedziałku do niedzieli, przy czym największe oblężenie przeżywało w weekendy. Rekord odwiedzających – 1900 osób – padł w niedzielę 19 czerwca.


Ok. 30 proc. odwiedzających stanowili mieszkańcy powiatu milickiego, natomiast pozostałe 70 proc. to osoby spoza naszego terenu, m.in. ze Żmigrodu, Twardogóry, Wrocławia, Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., czy też Rawicza.
Największym powodzeniem cieszył się brodzik dla dzieci, wyremontowana zjeżdżalnia oraz nowopowstała skocznia. 
Statystyki pokazują, że z roku na rok z kąpieliska Karłów korzysta coraz więcej mieszkańców i turystów. W wakacje 2021 r. odwiedziło nas 12 tys. 500 osób, a w tym roku blisko 20 tys. osób. 


Sezon na Karłowie dobiegł już końca, ale czynny jest kryty basen Milicka Fala, na który serdecznie zapraszamy całe rodziny. Z pływalni można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 8-21, a w soboty i niedziele w godz. 11-21. Bilet normalny kosztuje 15 zł, a bilet ulgowy – 11 zł.
Warto dodać, że od 5 września w dni powszednie w godz. 8-15 na Milickiej Fali odbywają się zajęcia dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Milicz oraz z Przedszkola Samorządowego w Miliczu. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.