LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 818

Ostatnie komentarze

Kultura

Festiwal Karpia Milickiego

796 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W najbliższy weekend na placu przy ul. Powstańców Wlkp. w Miliczu (wejście od ul. Poprzecznej) odbędzie się Festiwal Karpia Milickiego, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Miliczu.

W sobotę 10 września zaplanowano pięć koncertów. Jako pierwszy wystąpi milicki zespół 13 Drzew (godz. 15), a następnie grupa Tacy Nie Inni z Krotoszyna (godz. 16.30). O godz. 18 sceną zawładną znane wszystkim Elektryczne Gitary, a następnie zaprezentuje się lokalny zespół Labirytm (godz. 19.30). Publiczność bawił będzie także popularny zespół rockowy Happysad (godz. 21). O godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka pod chmurką przy oprawie muzycznej DJ Brothers, która potrwa do godz. 2 w nocy.


W niedzielę 11 września wspólne świętowanie w ramach Dni Karpia zainaugurowane zostanie o godz. 14 występem dzieci i młodzieży z Akademii Tańca Jaskier oraz Studia Tańca Klasycznego Sofija. Od godz. 15 będzie można obserwować Live Cooking – kucharze z firmy Ul-Lux z Kłodzka przygotowywać będą na ogromnej brytfannie karpia milickiego po staropolsku duszonego z warzywami i cytryną z dodatkiem miodu, imbiru i goździków z lekką nutą cynamonu. Wśród uczestników imprezy rozdanych zostanie 500 porcji tej potrawy. Nie zabraknie również zabawy z kolorowymi proszkami holi. Będzie też spora dawka muzyki w wykonaniu zespołu Nowomowa (godz. 16) i Milickiej Orkiestry Dętej (godz. 17.30). Niedzielnymi gwiazdami wieczoru będą chór Sound’n’Grace (godz. 19) oraz belgijski piosenkarz Danzel (godz. 20.30). 


Dwudniowej imprezie towarzyszyć będzie wesołe miasteczko z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Jarmark Produktów Lokalnych, na którym będzie można kupić m.in. owoce, przetwory owocowe i warzywne, wędzonego karpia, różnego rodzaju sery, wina, miody i produkty pszczele, ziołowe maści, czy też rękodzieło. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.