LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Mecz podwyższonego ryzyka w Sułowie

W sprzedaży od 15.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 617 745

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Mecz podwyższonego ryzyka w Sułowie

323 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Mecz w Sułowie w sobotę 17 września był obstawiony przez 60 policjantów z Milicza, Wrocławia i Wałbrzycha
Na kibiców z Wałbrzycha oczekiwał kordon policjantów
Przed meczem pożegnano odchodzącego z Baryczy kapitana Michała Musioła (w środku). Obok członek zarządu Baryczy Andrzej Romanowicz (z lewej) oraz wiceprezes Dominik Trzeciak

W sobotę 17 września w meczu IV ligi Barycz Sułów zremisowała u siebie 2:2 z Górnikiem Wałbrzych. Mecz był emocjonujący nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Na spotkanie przyjechała bowiem wrogo nastawiona do miejscowych zorganizowana grupa kilkudziesięciu kibiców Górnika Wałbrzych. Spotkanie jako mecz podwyższonego ryzyka było jednak bardzo dobrze zabezpieczone przez ochronę zatrudnioną przez klub z Sułowa oraz przez policję.

Mecz Baryczy Sułów z Górnikiem Wałbrzych oglądało około 300 kibiców, z czego ponad 60 to kibice goście. Kibice Górnika Wałbrzych są uważani za najbardziej fanatycznych w IV lidze, a dodatkowo trzymają sztamę z kibicami Polonii-Stal Świdnica, którzy w Wielką Sobotę 16 kwietnia byli prowodyrami wielkiej zadymy na meczu w Sułowie. Dlatego sobotni mecz w Sułowie był obstawiony przez 60 policjantów z Milicza, Wrocławia i Wałbrzycha oraz wyposażonych w kaski, tarcze ochronne i pałki 10 ochroniarzy firmy Ekotrade, zatrudnionych przez zarząd Baryczy Sułów.


Służby bardzo dobrze przygotowały się do przyjazdu kibiców z Wałbrzycha. Kibice goście przed wejściem na trybunę byli identyfikowani przez ochronę i przeszukiwani. Całość nagrywała na kamerę policja. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu przebywało 60 policjantów gotowych wejść na obiekt w przypadku zamieszek. Najbardziej niebezpiecznie było w 80. minucie, kiedy to kibice gości sprowokowani przez kibiców gospodarzy i wspierających ich kibiców Śląska Wrocław weszli na płot, ale ochroniarze szybko użyli gazu łzawiącego i wałbrzyszanie wycofali się na trybunę. Ostatecznie oprócz wzajemnych wyzwisk do starcia pomiędzy zwaśnionymi kibicami nie doszło. – Dziękuję za pomoc w zabezpieczeniu meczu policji oraz naszej ochronie z firmy Ekotrade. To dzięki ich pracy i wsparciu na meczu nie doszło do bijatyki kibiców z Sułowa i Wałbrzycha – mówi prezes Baryczy Andrzej Masztalerz.

 

Pożegnanie kapitana
Przed meczem piłkarze, zarząd klubu i kibice pożegnali wieloletniego kapitana Baryczy Michała Musioła, który zakończył karierę piłkarską ze względu na niemożność pogodzenia treningów w IV-ligowej Baryczy z pracą zawodową. Sułowianinowi za wieloletnią grę w Baryczy dziękowali przedstawiciele zarządu klubu, prezes OSiR Jacek Biernat, sołtys Mariola Góral oraz radni Edmund Bienkiewicz i Katarzyna Makowiecka. Swojego kapitana głośnymi okrzykami pożegnali także kibice z Sułowa, którzy wywiesili na płocie transparent z napisem „Obuch. Legenda sułowskiej piłki”.
W samym meczu przewagę miała Barycz. W 1. połowie najlepszą okazję do strzelenia bramki zmarnował Filip Olejniczak, który uderzył ponad poprzeczką. W 56. min gola na 1:0 dla Sułowa zdobył w sytuacji sam na sam Jakub Bohdanowicz. W 72. min czerwoną kartką ukarany został zawodnik z Wałbrzycha, a w 77. min było 2:0 dla Sułowa, gdy piłkę w pustej bramce umieścił wprowadzony na boisko Kacper Głowieńkowski. Niestety, grający w przewadze Sułów dał sobie strzelić dwie bramki. Najpierw w 83. min mocnym uderzeniem przy słupku gola dla Górnika strzelił Adam Niedźwiecki. W samej końcówce sędzia nie uznał gola dla Baryczy z powodu spalonego. W następnej akcji w 5. minucie doliczonego czasu ręką w polu karnym zagrał obrońca Sułowa, za co sędzia podyktował rzut karny zamieniony na gola przez Damiana Chajewskiego. Chwilę później sędzia zakończył mecz i Sułów zremisował z Górnikiem Wałbrzych 2:2. Po 6. kolejkach 4 ligi Barycz zajmuje 5. miejsce w tabeli z 8 punktami na koncie.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Aleksander - 2022-10-24, 02:02
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Ah... Ta dodatkowa rozrywka po meczach :D Coś wspaniałego. Cyrk na żywo haha i nawet płacić tak dużo nie trzeba :D