2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Kilka tysięcy osób wzięło udział w sobotę 24 września w 2. edycji wyścigów samochodowych Wrake Race Sułów w Miłosławicach. Zmagania w poszczególnych kategoriach wygrali: Radosław Pruś w kategorii cywil, Łukasz Jaworski w kat. 1.6 oraz Krzysztof Peniowicz w kat. 2.0. Organizatorem niezwykle udanej imprezy było stowarzyszenie BRT Barycz Racing Team na czele z prezesem Jarosławem Peniowiczem.

Wyścig Wrak Race Sułów odbył się drugi rok z rzędu na kilkuhektarowym polu w Miłosławicach użyczonym bezpłatnie przez radnego Stanisława Kuśnierza. Na polu położonym przy samej Baryczy organizatorzy ze stowarzyszenia BRT Barycz Racing Team wytyczyli liczący około 500 metrów tor wyścigowy, na którym samochody ścigały się w trzech kategoriach: cywil (auta bez przeróbek o poj. silnika do 1.6 l.), kat. 1.6 (auta z przeróbkami o poj. do 1.6 l.) oraz kat. 2.0 (auta z przeróbkami do poj. 3.0 l.). Wokół toru wytyczono park maszyn, gdzie w przerwach między wyścigami parkowały samochody z teamów: Barycz Racing Team z Sułowa, Wrak Squad z Milicza, Tractor Racing Team z Miłochowic, Skowyrna Racing Team z Guzowic, Kasper Team ze Starej Huty, Odwróceni Team z Leszna, Głodno Team, Szerszeń Team z Odolanowa, Moto Banda Milicz czy Yuma Team ze Śmigla. W sumie w wyścigu startowały 83 samochody, z czego najwięcej w kategorii cywil – 34.

Organizatorzy wytyczyli także duży parking, strefę gastronomiczną, strefę zabaw dla dzieci z dmuchanymi zamkami oraz tor atrakcji (quady, wrak oraz monster truck na wielkich kołach). Dużą atrakcją była możliwość odpłatnego lotu helikopterem. Popularnością cieszyła się także przygotowana loteria fantowa, w której główną nagrodą był zachowany w bardzo dobrym stanie czarny Fiat 126p. Imprezę prowadził spiker Paweł Żygadło ze Sławy. Przez cały dzień imprezę odwiedziło kilka tysięcy osób. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 11-letniej Zuzi Skwarcan z Sułowa, która cierpi na postępującą chorobę oczu. Zebrana kwota nie jest jeszcze dokładnie znana. Cały czas w internecie na stronie BRT Barycz Racing Team na Facebooku odbywają się licytacje fantów. Za najwyższą kwotę 4,8 tys. zł prezes Skowyrna Racing Team z Guzowic Kamil Sidorowicz wylicytował piękną Mazdę z silnikiem 1.6, która wystartowała w wyścigu kategorii cywil z nr 1.

Gwiazdą imprezy był zespół disco polo DiscoBoys, który zagrał w Miłosławicach swoje największe przeboje „Wakacje”, „Niebieskie oczy” czy „Brunetki”. Wokalista zespołu Kamil Kossakowski był gościem honorowym imprezy i wylicytowaną wcześniej Mazdą rozpoczął rundę honorową na otwarcie wyścigu. Podczas rundy honorowej wrakiem przejechał się także gość  wyścigu starosta Sławomir Strzelecki.

Podczas Wraków odbywały się trzy serie eliminacyjne po 18 wyścigów, a następnie półfinały i finały. Najbardziej popularną kategorię cywil wygrał Radosław Pruś z Barycz Racing Team, który kierował szybkim Mitsubishi Colt. 2. miejsce zajął Kamil Marczak (Wrak Squad Milicz), 3. Damian Bargenda (Wrak Squad Milicz), a 4. Przemysław Drobnica (Kasper Team Stara Huta).

W kategorii aut z przeróbkami o poj. silnika do 1.6 litra wygrał Łukasz Jaworski z Odwróceni Team Leszno. 2. miejsce zajął Błażej Orłowski, 3. Patryk Furmaniak, a 4. Dariusz Brojakowski (wszyscy z Głodno Team).

W najmocniejszych autach w kategorii 2.0 imprezę wygrał wiceprezes Barycz Racing Team Krzysztof Peniowicz. 2. miejsce zajął prezes BRT Jarosław Peniowicz. 3. lokatę zajął Kamil Smoła, a 4. Krzysztof Mądroszkiewicz (obaj Tractor Racing Team Miłochowice). Nagrodę dla jedynek kobiety na zawodach otrzymała Monika Furmaniak (Głodno Team). Niezwykle udana impreza trwała około 9 godzin.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...