Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
Odłowy na Ostoi w Miliczu z Don Vasylem
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Odłowy na Ostoi w Miliczu z Don Vasylem

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 338

Ostatnie komentarze

Kultura

Odłowy na Ostoi w Miliczu z Don Vasylem

677 👁️ 1 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Don Vasyl z zespołem był główną gwiazdą tegorocznych pokazowych odłowów na Ostoi, które w sobotę i niedzielę 2-3 października zorganizowało Gospodarstwo Rybackie Milicz. Imprezę przez dwa dni odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców.

Największa jesienna impreza plenerowa w naszym powiecie Odłowy na Ostoi trwała tradycyjnie dwa dni. W sobotę o godz. 12 imprezę otworzył właściciel pięknego miejsca Aleksander Kowalski. Następnie nad stawem Irena odbywały się pokazowe odłowy, które powtórzono także w niedzielę. Podczas pokazowych odłowów pracownicy przedsiębiorstwa Milicz-Ostoja w tradycyjny sposób – za pomocą sieci i podbieraków – odławiali ryby, które następnie segregowali na drewnianej sortowni pod względem gatunków i wagi. Nad sprawnym przebiegiem odłowów czuwał zarządca Gospodarstwa Rybackiego Milicz Tadeusz Mucha. Z sortowni ryby trafiały bezpośrednio do sprzedaży. Po świeżo odłowione ryby zarówno w sobotę, jak i w niedzielę ustawiała się długa kolejka chętnych. Najczęściej kupowano karpia, który kosztował 25 zł za 1 kg. Pozostałe ryby można było kupić w cenie: sandacz – 50 zł/kg, szczupak – 40 zł/kg, amur – 25 zł/kg i tołpyga – 20 zł/kg.


Podczas dwudniowej imprezy czynne były liczne stoiska gastronomiczne, na których można było kupić m.in. rybne przysmaki z karpia, szczupaka, sandacza i pstrąga, a także zupę rybną oraz rozmaite napoje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska lokalnych wystawców, na których można było kupić m.in. miody, owoce i przetwory owocowe, domowe wypieki, watę cukrową, a także najróżniejsze rękodzieła, obrazy, mydła glicerynowe, poduszki, torby, zabawki, tureckie przysmaki czy drewniane wyroby do kuchni. Tradycyjnie stoisko z ofertą i konkursami dla dzieci przygotował również Bank Spółdzielczy w Miliczu. Z kolei poetka Katarzyna Georgiou wystawiła poetycki kram, na którym można było kupić jej tomiki z poezją oraz różne wyroby z ziół, m.in. maści i syropy.


Goście imprezy najchętniej korzystali z ustawionych przy wejściu stoisk gastronomicznych. Obok nich utworzono strefę dla dzieci, którą obsługiwała firma Ubaw Ponad Pachy ze Sławoszowic. Po wykupieniu biletu za 10 zł dzieci mogły skakać na trampolinie i zjeżdżać z dmuchanych zamków. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na odłowach nie brakowało muzyki. Przez większą część imprezy na akordeonie grał Tadeusz Kuśnierz. Gwiazdą wieczoru w sobotę była kapela Twardograje z Twardogóry.
Natomiast w niedzielę głównym wydarzeniem Odłowów był koncert Don Vasyla i Cygańskich Gwiazd. Przyciągnął on blisko 2 tysiące osób. Na całej drodze dojazdowej na Ostoję stały samochody, które  parkowały też na parkingu koło szpitala, skąd trzeba było pieszo udać się na kilometrową przechadzkę na teren imprezy. Porywający koncert z największymi cygańskimi przebojami trwał ponad 2 godziny z krótką przerwą na ulewny deszcz. Don Vasyl bisował przed milicką publicznością i wraz ze swoim zespołem śpiewał swoje hity, m.in. „Ore, ore”, „Gdzie Moja Młodość”, „Kto ma patrzeć na to niebo” czy też „Na dancingu tańczą goście”. Don Vasylowi przygrywał na akordeonie jego przyjaciel Tadeusz Kuśnierz z Milicza. Koncert uatrakcyjniły widowiskowe układy taneczne i błyszczące stroje romskich tancerek. W przerwie między utworami Don Vasyl zabawiał publiczność anegdotami. Na koniec swojego występu dziękował za wspaniałą imprezę głównym organizatorom odłowów – Aleksandrowi Kowalskiemu i Tadeuszowi Musze.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

dawidm1234 - 2022-10-07, 13:53
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Najlepszy nasz Karp Milicki.... :)