LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Wybrali wariant obwodnicy Milicza

W sprzedaży od 30.11.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 556 256

Ostatnie komentarze

Aktualności

Wybrali wariant obwodnicy Milicza

351 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Zespół Oceny Projektów Inwestycyjnych GDDKiA wybrał 4 października najlepszy wariant przebiegu planowanej obwodnicy Milicza. Jest to wariant, który opracowano na wniosek mieszkańców i władz gminy Milicz. Obwodnica Milicza ma zostać wybudowana do końca 2029 roku i kosztować ma 370-380 mln zł.

Obwodnica Milicza ma omijać miasto z lewej strony i stanowić będzie odnogę drogi krajowej, zaczynając się przed Miłochowicami, a kończąc za Stawcem, gdzie ponownie połączy się z drogą krajową w kierunku Cieszkowa i Krotoszyna. Przed Miłochowicami obwodnica poprowadzona zostanie przez las, a następnie przetnie drogę powiatową prowadzącą z Milicza do Kaszowa, w pobliżu skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą do Kaszowa pod Miliczem. W tym miejscu powstać ma zwykłe skrzyżowanie, gdzie droga powiatowa będzie drogą podporządkowaną. Dalej obwodnica będzie prowadzić przez tereny leśne – w równej odległości od Kaszowa i Kaszowa pod Miliczem, a po ok. 2 kilometrach przetnie ul. Grzybową biegnącą w kierunku Koruszki, ok. 200-300 metrów za szpitalem. W tym miejscu obwodnica będzie prowadzona wiaduktem nad drogą biegnącą do Koruszki, a także kawałek dalej nad leśną drogą gruntową prowadzącą na Ostoję. Następnie obwodnica zostanie przeprowadzona 300-metrową estakadą nad Młynówką, stawem magazynowym Stawów Milickich oraz nad rzeką Barycz. W swoim dalszym biegu obwodnica skrzyżuje się z drogą wojewódzką prowadzącą z Milicza do Sułowa, w odległości ok. 100 metrów od mostu na Baryczy w pobliżu Świętoszyna. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką wybudowane zostanie rondo. Dalej obwodnica pobiegnie polami w kierunku Kątów Milickich i będzie oddalona od tego przysiółka o ok. 500-600 metrów. Dalsza trasa obwodnicy została wytyczona przez pola, a za zakładem Polpro skrzyżuje się z drogą prowadzącą do Gogołowic, gdzie powstanie kolejne rondo. Następnie obwodnica przetnie ul. Strzelecką, nad którą wybudowany zostanie wiadukt, oraz drogę prowadzącą do starej części Stawca, gdzie wybudowane zostanie kolejne rondo. Za Stawcem na początku lasu obwodnica połączy się znów z drogą krajową. W sumie obwodnica będzie miała ok. 10 km długości, a koszt jej budowy oszacowano na 370-380 mln zł. 


Spośród pięciu wariantów przebiegu obwodnicy Milicza, opracowanych przez firmę Ivia z Katowic, ten wariant został 4 października najwyżej oceniony przez Zespół Oceny Projektów Inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która będzie budowała obwodnicę. Alternatywnym wariantem branym pod uwagę jest przebieg obwodnicy zbliżony do powyższego, jednak biegnący bliżej zabudowań mieszkalnych w Kaszowie oraz w Kątach Milickich. 
Teraz wybrany wariant obwodnicy zostanie skierowany do Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych przy GDDKiA, która podejmie ostateczną decyzję. 
Przetarg na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z budową obwodnicy zaplanowano na połowę 2024 roku. Sama budowa ma się rozpocząć w latach 2026-27 i zakończyć w 2029 roku.

 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Anonim - 2022-10-18, 22:23
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Milicz umiera , ciekawe czy do daty zakończenia budowy będzie sens jeszcze tej obwodnicy , miasto się rozpada , nic tu się nie dzieje plus ludzie też stąd uciekają xd O ile się wyrobią przed datą 2029 bo ze wszystkimi datami są problemy.