Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
W Miliczu kino Capitol nadal z bezpłatnymi biletami
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura W Miliczu kino Capitol nadal z bezpłatnymi biletami

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 393

Ostatnie komentarze

Kultura

W Miliczu kino Capitol nadal z bezpłatnymi biletami

1078 👁️ 1 💬
0
1

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Po  bilety na filmy w kinie Capitol ustawiają się długie 
kolejki chętnych
Aby biletów wystarczyło dla wszystkich, Ośrodek Kultury wprowadził ograniczenia: jedna osoba może pobrać maksymalnie 6 biletów na bajkę i 4 bilety na film dla dorosłych.
Koordynator Krzysztof Kaźmierczak i Weronika Ulatowska
-Pakiet wydają bilety w kasie kinowej

Od ponad miesiąca z powodzeniem działa nowo wybudowane kino Capitol. Dzięki darmowym wejściówkom na seanse, popołudniowe dla dzieci i wieczorne dla dorosłych, sala kinowa jest prawie zawsze pełna. Wkrótce ruszy też projekt KinoSzkoła, skierowany do uczniów szkół z całego powiatu milickiego.

Nowo wybudowane kino Capitol przy Ośrodku Kultury w Miliczu uroczyście otwarto 3-4 września. Swoją nazwę przejęło po funkcjonującym do 1991 r. przy ul. Kościuszki w Miliczu kinie Capitol, w którym obecnie mieści się Milickie Centrum Wsparcia prowadzone przez MSPDiON. Kino podlega pod Ośrodek Kultury w Miliczu. 
Nowe kino z salą widowiskowo-kinową na 200 miejsc jest jednym z mniejszych kin w Polsce. W kinie Capitol zatrudniono trzy osoby. Na pełny etat od początku pracuje Weronika Ulatowska-Pakiet, która odpowiada m.in. za repertuar kina i dystrybucję biletów, a także nowy koordynator kina Krzysztof Kaźmierczak z Krotoszyna
Nowy koordynator Krzysztof Kaźmierczak pracował przez kilkanaście lat w Ośrodku Kultury w Krotoszynie jako instruktor ds. muzycznych i technicznych. Odpowiadał m.in. za nagłośnienie i impresariat, był też operatorem w kinie Przedwiośnie w Krotoszynie. 

 

Kino tylko w weekendy
Od otwarcia nowo wybudowanego kina Capitol bilety rozdawane są za darmo. Do tej pory wydano już 4800 biletów. Bajki dla dzieci są emitowane o godz. 15, a filmy dla dorosłych – o godz. 19 w soboty i niedziele. Co tydzień jest nowy repertuar. Na razie są to filmy, które premierę kinową w Polsce miały kilka miesięcy wcześniej, ale zdarzają się wyjątki, np. film „Wrobiony” emitowany był w Miliczu 10 i 11 września, a więc zaledwie miesiąc po polskiej premierze kinowej. Kolejną taką nowością będzie z pewnością film „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, który w milickim kinie wyświetlony zostanie podczas weekendu 5-6 listopada, półtora miesiąca po polskiej premierze kinowej.
- Mamy podpisane umowy z kilkoma dystrybutorami, którym musimy się podporządkować. To oni narzucają nam repertuar i godziny emisji filmów. Pierwszeństwo, jeśli chodzi o premiery kinowe, mają tylko duże, znane sieci kinowe w większych aglomeracjach. Małych kin, takich, jak nasze, nie biorą w ogóle pod uwagę – mówi dyrektorka Ośrodka Kultury w Miliczu, pod które podlega kino, Sylwia Szydłowska-Małecka. Dyrektor tłumaczy też, dlaczego emitowane w Miliczu filmy i bajki się nie powtarzają. – Mieszkańcy pytają nas, czy powtórzymy emisję danego filmu w inny weekend, a tymczasem my takiej możliwości, póki co, nie mamy. To kiedyś tak było, że film na rolkach przywoziło się do kina i można go było puszczać wielokrotnie. Teraz wszystko odbywa się za pomocą internetu. Po podpisaniu umowy otrzymujemy od dystrybutora cyfrowy kod dostępu do filmu, który aktywny jest tylko w dniu emisji filmu. Potem kod wygasa i nie mamy już do niego żadnego dostępu – mówi dyrektor dodając, że co tydzień dystrybutorzy wysyłają swoje propozycje filmów i bajek, i zdarza się, że są to ostatnie kinowe nowości, ale z reguły ich propozycje dotyczą filmów niszowych. 

Szał na darmowe bilety
Obecnie bilety wydawane są w czwartki i piątki w godz. 10-13 w kasie kina, ale można również zarezerwować je telefonicznie pod nr telefonu: 690 300 118 (według zasady: trzy osoby z kolejki w kinie i dopiero wtedy rezerwacja telefoniczna) oraz pisząc na massengera kina Capitol w Miliczu. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
1

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Xyz - 2022-10-20, 00:51
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Ale ściema ! Na puszczanie darmowych seansów w kinie są pieniądze , a na inne ważne rzeczy to już nie ! nie wspominając o tych nudnych filmach tam , jak można pisać że nie mają akcesu na nowe produkcje ze względu na wielkość. Krotoszyn , Rawicz jakoś nie mają z tym problemów.