Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
„Dance Festival” po raz czwarty w Miliczu
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura „Dance Festival” po raz czwarty w Miliczu

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 397

Ostatnie komentarze

Kultura

„Dance Festival” po raz czwarty w Miliczu

Olek Zielonka - 2022-10-25
519 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Dla występujących tancerzy przygotowano ściankę fotograficzną, na tle której mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia
Finałową galę prowadziła Iwona Pavlović, jurorka znana z programu „Taniec z gwiazdami”
Podczas finału na parkiecie wystąpili tancerze należący do najwyższej polskiej klasy A
Po każdym tańcu tancerze zwracali się w stronę publiczności, dziękując za wsparcie
Galę otworzył burmistrz Piotr Lech, mówiąc, że nazwa Milicza pochodzi od „miłowania”, więc nasze miasto, jak żadne inne, pasuje do organizacji turnieju tańca
Podczas finałowej gali wystąpiło 20 par tancerzy

W niedzielę 23 października w hali sportowej przy SP1 w Miliczu odbyła się czwarta edycja turnieju tańca towarzyskiego „Milicz Dance Festival”. O nagrody w kilkunastu kategoriach rywalizowała blisko 300 tancerzy z całej Polski, a finałową galę poprowadziła Iwona Szymańska-Pavlović – mistrzyni tańca i celebrytka znana z programu „Taniec z gwiazdami”. Przygotowaniem efektownej oprawy widowiska zajęli się pracownicy Ośrodka Kultury w Miliczu.

Czwarta edycja ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego „Milicz Dance Festival” początkowo została zaplanowana na kwiecień tego roku, jednak ze względu na wybuch wojny w Ukrainie i skupienie się przez lokalne instytucje na pomocy uchodźcom z tego kraju została przełożona na niedzielę 23 października. Organizacją i stworzeniem wizualnej oprawy wydarzenia zajęli się pracownicy Ośrodka Kultury w Miliczu, którzy przez całą sobotę przygotowywali dekoracje. W kwestiach merytorycznych, związanych z samym tańcem towarzyskim pomocy udzielił współorganizator, czyli wrocławska akademia Tańca „Swing” Tomasza Zonia. Poza tym festiwal wsparli: Gmina Milicz, Starostwo Powiatowe i Szkoła Podstawowa nr 1, a partnerami zostali m.in. Bank Spółdzielczy w Miliczu, firma Tarczyński oraz Delikatesy Centrum.

 

Ogólnopolski turniej tańca
Podczas turnieju tancerze rywalizowali od rana w 19 kategoriach, w zależności od wieku, doświadczenia i rodzaju tańca.  Duże wrażenie robiła efektowna oprawa wizualna –  oświetlenie, bandy wokół parkietu, podium, stoliki sędziowskie i ścianka do robienia pamiątkowych zdjęć.  W jury zasiadło 8 sędziów, którym przewodniczył były mistrz tańca towarzyskiego Michał Skawiński z Wrocławia. W ciągu dnia przyznali oni nagrody w kilkunastu kategoriach dla młodszych oraz mniej doświadczonych tancerzy. Łącznie tego dnia na parkiet wyszło ok. 270 tancerzy, reprezentujących nie tylko Dolny Śląsk, ale większość regionów Polski w tym takie miasta jak: Poznań, Łódź, Opole, Zielona Góra czy Szczecin. Najmłodsi tancerze mieli po 10-11 lat, a w najmniej zaawansowanej kategorii mogły wystąpić osoby rozpoczynające swoją przygodę z tańcem towarzyskim i nieposiadające jeszcze doświadczenia w konkursach.

 

Finałowa gala, którą otworzył burmistrz gminy Milicz Piotr Lech, rozpoczęła się o godz. 18. Na parkiecie rywalizowali tancerze należący do najwyższej klasy A, którzy zaprezentowali w konkursie po 5 układów tańca klasycznego i latynoamerykańskiego. W przypadku tańca klasycznego były to walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep i uważany za szczególnie trudny fokstrot. Z tańców latynoamerykańskich tancerze wykonali rumbę, cha-chę, pasodoble, jivę i znaną z brazylijskiego karnawału widowiskową sambę. Po każdym występie sędziowie przyznawali poszczególnym parom punkty. Ostatecznie w turnieju tańca klasycznego zwyciężyli Robert Szpakowicz i Julita Łotyszonek z Zielonej Góry, a mistrzami tańców latynoamerykańskich zostali Sandro Tchórzewski i Paulina Kurowska, reprezentujący Wolsztyn.  Dyplomy, medale i pamiątkowe nagrody wręczyła dyrektor SP1 Danuta Kapuścińska, która zaprosiła uczestników konkursu na kolejną edycję festiwalu w przyszłym roku.

Prowadząca z „Tańca z gwiazdami”
Finałową galę „Milicz Dance Festival” poprowadziła Iwona Szymańska-Pavlović – mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim i jurorka programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.” emitowanego od 2014 r. przez telewizję Polsat. Za swoje ostre komentarze pod adresem uczestników show otrzymała pseudonim Czarna Mamba. Zaproszenie jednej z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce osób związanych z tańcem wymagało umówienia się z celebrytką z ponad rocznym wyprzedzeniem.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.