LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Dolina Baryczy Leśne spa z sauną w Wężowicach koło Milicza

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 852

Ostatnie komentarze

Dolina Baryczy

Leśne spa z sauną w Wężowicach koło Milicza

1159 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Justyna i Tomasz Dwojakowie przy wejściu do Sosnowego Zakątka
Tak prezentuje się Sosnowy Zakątek z sauną, jacuzzi i beczką do morsowania
Wnętrze sauny

Od kilku dni w Wężowicach działa Sosnowy Zakątek. Jest to klimatyczne miejsce w lesie z sauną, jacuzzi i beczką do morsowania, które znajduje się na działce państwa Justyny i Tomasza Dwojaków, tuż za ich prywatnym domem z bali.

Kilka lat temu państwo Justyna i Tomasz Dwojakowie kupili urokliwą, półhektarową działkę w Wężowicach z kawałkiem lasu. Postawili tam piękny dom z bali, w którym od 4 lat mieszkają z synami –20-letnim Dawidem i 24-letnim Krzysztofem.
– Na swój użytek postawiliśmy przy domu saunę, beczkę z zimną wodą oraz jacuzzi. Później stwierdziliśmy, że może warto byłoby udostępnić to miejsce innym. Opublikowaliśmy zdjęcia w internecie i ku naszemu zdumieniu odezwało się sporo zainteresowanych osób. Tak zrodził się pomysł na Sosnowy Zakątek – mówi pani Justyna, która prowadzi w Cieszkowie biuro rachunkowe, a jej mąż Tomasz ma firmę świadczącą usługi ślusarskie i spawalnicze. 


Sosnowy Zakątek znajduje się w Wężowicach 1. Jest to ogrodzone miejsce w lesie, gdzie znajdują się trzy drewniane urządzenia: sucha sauna (temperatura wynosi od 65 do 90 st. Celsjusza), beczka z zimną wodą oraz jacuzzi. Stoi tam też piec na drewno do ogrzewania sauny i wody w jacuzzi, prysznic, palenisko ogrodowe z ławeczkami oraz drewniane leżaki. Pomiędzy drzewami rozwieszone są „sznury z żarówkami”, które wieczorami tworzą klimatyczny nastrój. Nie brakuje doniczek z jesiennymi kwiatami oraz dekoracji z dyń. 


Sauna jest coraz popularniejszą metodą relaksu, a regularne korzystanie z niej, jak podają różne źródła, pomaga usuwać toksyny z organizmu i rozluźnić bolące mięśnie, zwiększa odporność organizmu, czy też poprawia wygląd skóry. Generalnie z sauny powinny korzystać osoby zdrowe, które nie mają chorób przewlekłych czy też nowotworowych. Przed chęcią skorzystania z sauny zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Jakie są ogólne zasady korzystania z sauny?
– Przed wejściem i po wyjściu z sauny należy wziąć prysznic. Najlepiej korzystać z sauny nago, okrywając swoje ciało ręcznikiem, które udostępniamy klientom. Po rozgrzaniu ciała w saunie, gdzie przebywa się jednorazowo od 5 do 15 minut w temp. od 65 do 90 st. C, należy schłodzić ciało najpierw pod prysznicem, a później w beczce z zimną wodą. Dzięki schładzaniu przywracana jest prawidłowa temperatura ciała, zamykane są pory i nasz organizm się hartuje – wyjaśnia Justyna Dwojak.


Sosnowy Zakątek z leśnym SPA udostępniany jest gościom od poniedziałku do niedzieli w godz. 17-18.30 oraz 19-20.30. Półtoragodzinna sesja dla maksymalnie 4 osób w saunie, lub w jacuzzi kosztuje: od poniedziałku do czwartku – 120 zł, a od piątku do niedzieli – 160 zł. Osoby zainteresowane ofertą znajdą szczegóły na profilu facebookowym „Sosnowy Zakątek”. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.