LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Duże zapotrzebowanie na węgiel w gminie Milicz

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 849

Ostatnie komentarze

Aktualności

Duże zapotrzebowanie na węgiel w gminie Milicz

444 👁️ 2 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W ciągu 4 dni gmina Milicz przyjęła od mieszkańców 395 wniosków na zakup 551 ton węgla po 2 tys. zł na zasadach określonych w ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Do Milicza przyjechały już transporty węgla z ok. 90 tonami węgla. Pierwszy węgiel do mieszkańców powinien trafić pod koniec tego tygodnia.

Gmina Milicz w ciągu 4 dni przyjęła od mieszkańców aż 395 wniosków na zakup po 2 tys. zł wysokiej jakości polskiego węgla pochodzącego z polskich kopalń, który będzie do odebrania na składach węgla w Miliczu, Sułowie oraz Gądkowicach. Na skład węgla firmy Art-Zbyt w Miliczu zamówionych zostało 281,5 tony węgla, a na skład w Sułowie – 125 ton. Z kolei na skład węgla w Gądkowicach należący do firmy Radosława Janasa mieszkańcy zamówili 144,5 ton węgla. W sumie mieszkańcy zamówili 231,5 tony węgla orzech, 207 ton ekogroszku oraz 112,5 tony kostki. Gmina podpisała pierwszą umowę z Polską Grupą Górniczą na dostawę 513 ton, a w sumie mieszkańcy złożyli wnioski na 551 ton, dlatego konieczne będzie zawarcie kolejnej umowy.


Na razie do Milicza przyjechały już 4 transporty węgla, 3 samochody ciężarowe z węglem orzech oraz 1 transport z ekogroszkiem. Organizatorem sprzedaży węgla jest gmina Milicz, której mieszkańcy płacą za węgiel. – Obecnie zwracamy się do mieszkańców, którzy pierwsi złożyli wnioski na zakup węgla, o zapłatę za zamówiony węgiel. W czwartek przekażemy firmie Art-Zbyt listę pierwszych mieszkańców, którzy zapłacili za węgiel i którym wydany zostanie on w pierwszej kolejności – mówi sekretarz gminy Milicz Dariusz Moczulski.


Gmina cały czas przyjmuje wnioski od mieszkańców na zakup węgla dostarczanego przez Polską Grupę Górniczą. Wniosek można ściągnąć z internetowego Biuletynu Informacji Publicznej, a także odebrać w wersji papierowej w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Miliczu (pok. 15).


We wniosku należy podać dane wnioskodawcy wraz z adresem gospodarstwa domowego, dla którego dokonywany będzie preferencyjny zakup węgla. Następnie trzeba zadeklarować ilość kupowanego węgla. Po preferencyjnej cenie można zamówić w tym roku 1,5 tony węgla orzech lub ekogroszek oraz drugie 1,5 tony w pierwszym kwartale 2023 roku. Węgiel w preferencyjnej cenie 2 tys. zł mogą kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego, które wcześniej nie zakupiły taniego węgla w sklepie PGG.


Węgiel sprzedawany luzem można odebrać na wytypowanych składach. Lokalne firmy za dodatkową opłatę mogą przygotować węgiel w workach lub przesypać go do dużej torby typu bigbag, a także przywieźć pod wskazany adres.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

hohoho321 - 2022-12-12, 22:52
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

  A z jakiego kraju ten węgiel?, bo węgiel z Australii się nie pali, a węgiel z Kuby ma pełno odpadów kopalnianych. !

  DariaK - 2022-12-02, 08:46
  0
  0

  Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

  Zaloguj się

   Nie sądziłam , że to że ludzie marzną bo jest zima i to że nie mają pieniędzy na węgiel , może być aż tak mało oczywistą sytuacja. Zamiast robić kolejne dotację poprostu obniżcie ceny i oddajcie Nam nasze pieniądze !!