Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
Sukces Sofijek z Milicza na festiwalu tańca
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Sukces Sofijek z Milicza na festiwalu tańca

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 355

Ostatnie komentarze

Kultura

Sukces Sofijek z Milicza na festiwalu tańca

583 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Srebrny medal za choreografię pn. „Gloria” zdobyły O. Długosz, M. Kryłowska, R. Grzybek i K. Jeż
Największy sukces odniosły na festiwalu członkinie miniformacji, która zatańczyła układ pn. „Kolory”

W dniach 19-20 listopada w Wołczynie w woj. opolskim odbył się I Ogólnopolski Festiwal Tańca Smooth Move. Wystąpiły na nim miliczanki ze Studia Tańca Klasycznego Sofija, które zdobyły złoty i srebrny medal oraz dwa brązowe medale.

Sofijki zaprezentowały się w kategorii taniec współczesny w trzech grupach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 lat oraz powyżej 16 lat. Zatańczyły choreografie solowe, wystąpiły też w duetach, miniformacjach (od 3 do 7 osób) oraz w formacjach (od 8 do 24 osób). Na festiwalu wystąpiło blisko 1000 tancerzy, a niektórzy z nich reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach świata i Europy. Poziom był wysoki, a konkurencja duża. W kategoriach solowych startowało od 14 do 22 solistek.


– Dla Studia Tańca Klasycznego Sofija był to pierwszy od maja występ na festiwalu, w związku z tym łatwo nie było. Nie odbyło się też bez wyrzeczeń. Dziewczęta musiały same siebie zdyscyplinować, aby być na każdym treningu i w pełni wykorzystać każdą minutę zajęć. Sezon przeziębień oraz natłok obowiązków w szkole nie pomagał, jednak sprostały temu zadaniu. Warto było czekać do godz. 22 na wyniki i o północy wrócić do domu – mówi właścicielka Sofiji i trenerka Katarzyna Długosz. 
Największy sukces odniosły na festiwalu członkinie miniformacji, która zatańczyła układ pn. „Kolory”. Złote medale wywalczyły na parkiecie miliczanki Mila Trafankowska, Maja Drygas, Hanna Jeż, Gabriela Kałafut, Nikola Dyrcz, Monika Trzcińska i Maja Półrolniczak. – Było naprawdę trudno wystąpić na tak dużym turnieju, ale poszło nam dobrze. Wszystko nam się udało zaprezentować na parkiecie, a koleżanki z Sofiji trzymały za nas kciuki. Do występu przygotowywałyśmy się od września, więc czasu nie było dużo. Jesteśmy szczęśliwe – powiedziały nam Mila Trafankowska i Gabriela Kałafut. 
Srebro za choreografię pn. „Gloria” zdobyły Oliwia Długosz, Milena Kryłowska, Rozalia Grzybek i Karolina Jeż. 


– W Sofiji jestem od 8 lat, a układ „Gloria” stale dopracowujemy od 3 lat, więc właściwie się nie stresowałam przed występem. Już wcześniej udało nam się dzięki tej choreografii zdobyć nagrodę Grand Prix na jednych z zawodów ogólnopolskich – powiedziała nam Karolina Jeż. 
Brąz przyznano za piękny taniec duetowi w kat. 12-15 lat Lenie Kątnik i Mai Drygas. – Cały układ wykonałyśmy do innej muzyki, gdyż organizator się pomylił. Łatwo zatem nie było, ale udało nam się zdobyć brąz. Poszło nam dobrze, a pierwszy raz wystąpiłam w duecie  na zawodach. Konkurencja była naprawdę duża, ale pomogło mi zdobywane od 8 lat w Sofiji doświadczenie – powiedziała nam Lena Kątnik. Na najniższym stopniu podium stanęła też formacja w składzie: Mila Trafankowska, Maja Drygas, Hanna Jeż, Gabriela Kałafut, Nikola Dyrcz, Monika Trzcińska, Maja Półrolniczak wraz z koleżankami z sekcji w Żmigrodzie. 


Grupę z Milicza reprezentowały również solistki: Rozalia Grzybek, Oliwia Długosz, Maja Czajka, Gabriela Kałafut oraz Nikola Dyrcz. – Tym razem solistki nie stanęły na podium, ale mój taniec uważam za udany. Stres był duży, zwłaszcza gdy oglądałam układy innych koleżanek. Udało mi się jednak zdobyć wraz z koleżankami srebro w układzie „Gloria”. W Sofiji uczę się już 12 lat, od 3. roku życia. Przez ten czas miałam okazję wystąpić na wielu turniejach, ale ten był z tych bardziej prestiżowych – powiedziała nam Rozalia Grzybek.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.