LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Propozycje zajęć na ferie zimowe

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 973

Ostatnie komentarze

Różności

Propozycje zajęć na ferie zimowe

397 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

W najbliższy poniedziałek 13 lutego rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego. Ci, którzy nie wybierają się na zimowiska, mogą skorzystać z oferty zajęć feryjnych przygotowanej przez ośrodki kultury i biblioteki.

Ośrodek Kultury w Miliczu przygotował kilkanaście propozycji dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe. Zapisy odbywają się wyłącznie przez stronę internetową: kultura-milicz.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje. Wszystkie zajęcia, oprócz seansów filmowych, są odpłatne, a ich koszt wynosi od 20 zł do 35 zł. Są jeszcze wolne miejsca na: warsztaty tworzenia ekobiżuterii, warsztaty fotomodelingu, warsztaty plastyczne, zabawy taneczno-ruchowe, zabawy aktorskie oraz bal karnawałowy. 


Ośrodek Kultury w Sułowie, który organizuje zajęcia feryjne wspólnie z miejscową Biblioteką Publiczną, ma już komplet osób na zajęcia bezpłatne, takie jak kreatywne zajęcia plastyczne, wspólne oglądanie bajek, spotkanie z leśniczką z Nadleśnictwa Żmigród, czy też turniej gier planszowych, oraz na część zajęć odpłatnych, takich jak warsztaty florystyczne, Akademia Młodego Cukiernika, biżuteria handmade, zajęcia kulinarne oraz zimowe prasowanki z koralików. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do sali zabaw Kosmiczne Kulki i do kina Capitol w Miliczu (16 lutego o godz. 10, koszt – 20 zł od osoby) oraz na warsztaty zdobienia plecaczków (23 lutego o godz. 10, koszt – 10 zł). Zapisy pod nr tel. 71 38 47 700. 


Chętni mogą się jeszcze zapisywać na Zimową Akademię Zabawy, czyli bezpłatne zajęcia feryjne organizowane od 13 do 24 lutego w sali CETS w Krośnicach oraz w Domu Kultury w Bukowicach. Opieka nad dziećmi w tych placówkach zapewniona będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, natomiast zajęcia tematyczne (zajęcia kulinarne, warsztaty plastyczne i zajęcia rękodzielnicze) odbywać się będą w godz. 10-13. Wyżywienie jest we własnym zakresie. Zapisy pod nr tel. 71 38 46 040 (Krośnice) oraz 669 827 595 (Bukowice).


CETS przyjmuje również zgłoszenia na dwie odpłatne wycieczki feryjne. W środę 15 lutego zaplanowany jest wyjazd do kina Cinema City w Koronie Wrocław na film pt. „Zadziwiający kot Maurycy” (koszt – 30 zł), a we wtorek 21 lutego organizowana jest wycieczka do parku trampolin GoJump i GoAir we Wrocławiu (koszt – 65 zł). Zapisy pod nr tel. 71 38 46 040 (Krośnice), 71 38 45 070 (Bukowice), 669 827 595 (Kuźnica Czeszycka). 


Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie (tel. 71 34 48 142) ma jeszcze 4 wolne miejsca dla uczniów kl. II-V szkół podstawowych na stacjonarne i wyjazdowe zajęcia feryjne, które trwać będą od 13 do 18 lutego. Odpłatność wynosi 150 zł od osoby. W programie są dwa wyjazdy na krytą pływalnię Wodnik do Krotoszyna, wycieczka do Parku Rozrywki Rodzinnej Bobolandia we Wrocławiu, wyjazd do kina, bal karnawałowy, spotkanie z policjantami, przedstawienie i warsztaty teatralne oraz integracyjne ognisko. 

Ferie z biblioteką 

Bezpłatne zajęcia feryjne organizuje także Biblioteka Publiczna w Miliczu wraz z filiami. W filii bibliotecznej w Potaszni od 13 do 17 lutego w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 15-17 oraz w środę w godz. 10-12 zaplanowane są zajęcia plastyczne, gry i zabawy, seans kinowy, gry planszowe oraz warsztaty rękodzielnicze. Filia biblioteczna w Gądkowicach zaprasza dzieci od 13 do 17 lutego w godz. 12-14. W programie jest quilling, malowanie metodą pouringu, obrazy z wełny, lepienie z modeliny, seans filmowy, gry i zabawy. W bibliotece w Czatkowicach od 13 do 17 lutego w godz. 11-13 odbywać się będą: quiz o Dolinie Baryczy, gry i zabawy ruchowe, literackie zabawy i zagadki, zajęcia techniczne (ekotorba na książki) oraz zajęcia z książką (podróże palcem po mapie). Natomiast Biblioteka Publiczna przy ul. Piłsudskiego w Miliczu zaprasza dzieci z kl. I-IV na „Ferie jak z bajki” od 20 do 24 lutego w godz. 11-13.30. W programie: gry i zabawy inspirowane książką, malowanie ze słuchu, zabawy językiem ojczystym, planszówki, komiksy, miasto z kartonu, wełniane pieski i wiele innych. Zapisy w Oddziale Dziecięcym lub pod nr tel. 71 38 40 096. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.