LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Mobilna klinika Fundacji American Cars Mania

W sprzedaży od 15.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 617 696

Ostatnie komentarze

Aktualności

Mobilna klinika Fundacji American Cars Mania

157 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Medyczny ambulans ma jeździć po całym Dolnym Śląsku, umożliwiając mieszkańcom badania i konsultacje u lekarzy specjalistów

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała pod koniec ubiegłego roku milickiej Fundacji American Cars Mania mobilną klinikę – trzynastometrowy chevrolet C7500 wyposażony w dwa gabinety lekarskie i poczekalnię. Przekazany pojazd będzie służył do badań profilaktycznych i innych usług medycznych świadczonych mieszkańcom Dolnego Śląska, w tym również Milicza.

Uroczyste przekazanie ambulansu odbyło się 28 grudnia 2022 roku w obecności zarządów obydwu Fundacji - Ronalda McDonalda i American Cars Mania oraz wicemarszałka woj. dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego. 
Mobilna klinika ma podróżować po całym Dolnym Śląsku, docierając bezpośrednio do mieszkańców dolnośląskich miast i wsi. - Zbiórki krwi, profilaktyka zdrowotna, edukacja prozdrowotna, pierwsza pomoc, zdrowie psychiczne, to nasze wspólne cele, które chcemy realizować w przekazanej nam mobilnej klinice – mówi prezes Fundacji American Cars Mania Mariusz Wypychowski z Milicza. – Mamy bardzo ambitne plany związane z mobilną kliniką. Obecnie we współpracy z samorządami Dolnego Śląska i Urzędem Marszałkowskim opracowujemy szczegółowy harmonogram trasy ambulansu po Dolnym Śląsku. Na pewno w harmonogramie znajdzie się i nasz Milicz – zapewnia wiceprezes Fundacji American Cars Mania Adam Rostalski i zaprasza do współpracy z Fundacją wszystkich zainteresowanych i chętnych do pomocy. 


Obecnie ambulans stacjonuje w Miliczu i czeka na nową grafikę w barwach American Cars Mania, którą zostanie oklejony. W trasę po Dolnym Śląsku ma ruszyć pod hasłem „Mania pomagania”. Do tej pory potężny chevrolet C7500 z dwoma gabinetami lekarskimi służył Fundacji Ronalda Mcdonalda i był wykorzystywany w programie „NIE nowotworom u dzieci”. Dzięki niemu na pokładzie mobilnej kliniki przez 18 lat lekarze przebadali ponad 83 tys. dzieci. W ambulansie przeprowadzono badania USG w ponad 900 miejscowości w Polsce.
Ponadto w lutym 2022 r., po wybuchu wojny w Ukrainie, ambulans wyjechał do Przemyśla i na granicy polsko-ukraińskiej służył jako mobilna „przychodnia”, w której lekarze i ratownicy medyczni udzielali pomocy uciekającym ze swojego kraju Ukraińcom. 
Pod koniec ub. r. Fundacja McDonalda, zaprzyjaźniona z milicką Fundacją, zdecydowała się przekazać mobilną klinikę American Cars Manii, a sama będzie kontynuowała program „NIE nowotworom u dzieci”, korzystając ze swojego drugiego ambulansu. 
Przypomnijmy, że Fundacja American Cars Mania corocznie organizuje największą w Polsce amerykańską imprezę motoryzacyjną. Zapoczątkowano ją w Miliczu w 2013 r. Od tej pory odbyło się już 9 jej edycji, z czego 5 w latach 2013-2017 w Miliczu, kolejne dwie w 2018 i 2019 r. w Oleśnicy, a od dwóch lat impreza, która się rozrasta i zyskuje wielu sympatyków, odbywa się we Wrocławiu. W tym roku odbędzie się jej X edycja. 
Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia jest miliczanin, pasjonat amerykańskich pojazdów Mariusz Wypychowski, prezes Fundacji American Cars Mania z siedzibą w Miliczu. Wspiera go krośniczanin Adam Rostalski, który jest wiceprezesem Fundacji. 
Fundacja American Cars Mania nie tylko organizuje coroczną imprezę z tysiącami widzów, ale również inicjuje i realizuje akcje pomocowe i dobroczynne kampanie współpracując m.in. z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych oraz z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Stąd motto przewodnie Fundacji: „Mania pomagania”. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.