LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Kierowca otrzymał aż 58 punktów karnych!

W sprzedaży od 15.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 617 700

Ostatnie komentarze

Aktualności

Kierowca otrzymał aż 58 punktów karnych!

anm - 2023-03-07
142 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Aż 58 punktów karnych otrzymał 44-letni kierowca z gminy Milicz zatrzymany przez milickich policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli, próbując uciec, a później okazało się, że złamał szereg przepisów ruchu drogowego, a na dodatek był poszukiwany przez milicką prokuraturę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 marca tuż po godz. 17 na ul. Dąbrowskiego w Sułowie. Patrolujący ten rejon policjanci z milickiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej przejeżdżającego nissana micrę na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, którego prowadził 44-letni mieszkaniec gminy Milicz. Kierowca zatrzymał się jednak tylko na moment przed policjantem, po czym szybko ruszył, omijając funkcjonariusza, i próbował uciec. Policjanci ruszyli radiowozem w pościg, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe i wydając kierowcy polecenie do zatrzymania się. Pomimo tego kierujący nissanem nadal uciekał i dopiero po kilkuset metrach zatrzymał się na poboczu. Szybko okazało się, dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontaktu z policjantami – otóż, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy, ale użyty przez nich tester narkotykowy wykazał w organizmie mężczyzny obecność narkotyku w postaci amfetaminy. W związku z tym mundurowi doprowadzili kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie wykonano z jego udziałem dalsze czynności służbowe związane ze stwierdzonymi przestępstwami i wykroczeniami drogowymi. Następnie kierowca został przewieziony do milickiego szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań laboratoryjnych na zawartość narkotyków. Od wyników tych badań uzależniony jest dalszy tok postępowania w tej sprawie. Jeśli wynik badań laboratoryjnych potwierdzi obecność amfetaminy we krwi mężczyzny, poniesie on konsekwencje prawne takie same, jak nietrzeźwi kierowcy. 


Ponadto po sprawdzeniu personaliów zatrzymanego kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Miliczu w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu – w związku z tym mężczyźnie wręczono wezwanie do niezwłocznego stawiennictwa w prokuraturze. Po zakończeniu policyjnych czynności mężczyzna został zwolniony. Natomiast jego samochód został odholowany na parking strzeżony. 


Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za ujawnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. Łącznie za ich popełnienie policjanci nałożyli na kierowcę aż 58 punktów karnych! Za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wys. od 5 tys. zł do 60 tys. zł.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.