LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Komunikacja autobusowa na trasie Milicz-Krotoszyn

W sprzedaży od 15.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 617 758

Ostatnie komentarze

Aktualności

Komunikacja autobusowa na trasie Milicz-Krotoszyn

147 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Autokary MZK Krotoszyn
Spotkanie samorządowców i przedstawicieli MZK Krotoszyn w Urzędzie Gminy w Cieszkowie

Włodarze Milicza i Cieszkowa zabiegają o uruchomienie komunikacji autobusowej na trasie Krotoszyn-Milicz, Milicz-Krotoszyn oraz po mieście Milicz. Autobusy mają zacząć kursować od 1 września br., a usługę przewozu ma świadczyć Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie.

Wstępne rozmowy samorządowców z przedstawicielami MZK Krotoszyn na temat uruchomienia komunikacji autobusowej na trasie Krotoszyn-Milicz przez Zduny i Cieszków miały miejsce 17 lutego w Krotoszynie, a kolejne spotkanie w tej sprawie odbyło się 2 marca w cieszkowskim magistracie. Wzięli w nim udział wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski, burmistrz Milicza Piotr Lech, burmistrz Zdun Tomasz Chudy, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, prezes MZK Krotoszyn Małgorzata Kalak oraz członek zarządu MZK, a zarazem dyrektor ds. transportu Marek Tyrakowski.
Wstępne założenie jest takie, że autobusy mają zacząć kursować od 1 września br. Trasa o długości ok. 32 km ma biec drogą krajową z Krotoszyna przez Zduny i Cieszków do Milicza oraz po samym Miliczu (z przystankami na ul. Krotoszyńskiej, ul. Zamkowej, koło dworca PKP, a także na ul. Grzybowej i na ul. Kopernika). Kursy poranne i popołudniowe mają umożliwić dojechanie młodzieży do szkół ponadpodstawowych, a osobom dorosłym do zakładów pracy, a następnie powrót do domu. Na początku planuje się uruchomić 5-6 kursów dziennie.


W kosztach transportu zbiorowego będą partycypować – proporcjonalnie do liczby kilometrów przejechanych przez daną gminę – cztery samorządy, czyli Krotoszyn, Zduny, Cieszków i Milicz. Samorządowcy będą również zabiegać o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Planowana komunikacja autobusowa ma być kompatybilna z komunikacją kolejową. 


Włodarze gmin, którzy uczestniczyli w spotkaniu w Cieszkowie, ustalili, że będą wspólnie zabiegać o usprawnienie połączeń kolejowych na trasie Poznań-Wrocław i lepsze ich dostosowanie do potrzeb mieszkańców.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.