LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Kręgielnia w Miliczu już otwarta

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 896

Ostatnie komentarze

Różności

Kręgielnia w Miliczu już otwarta

1772 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Milicka kręgielnia oferuje trzy tory 8-, 6- i 3-osobowe. Trzeba je jednak wcześniej zarezerwować
Nowa restauracja Piętro w Milickim Centrum Spotkań

W środę 8 marca została otwarta kręgielnia i restauracja Piętro w Milickim Centrum Spotkań, która mieści się w dawnym Widmarze przy ul. Kopernika 8 w Miliczu. Na kręgielnię obowiązuje rezerwacja.

Kręgielnia i nowa restauracja Piętro mieszczą się na pierwszym piętrze budynku, gdzie przed laty odbywały się popularne dyskoteki w Widmarze. Ogromną salę byłej dyskoteki podzielono na dwie prostokątne części. W pierwszej znajduje się restauracja, która oferuje burgery na wypasie w cenie od 27 zł, a także makarony, sałatki i różne rodzaje napojów. Lokal z ponad 20 stołami i sofami oferuje również możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych. Do dyspozycji jest też sala konferencyjna i sala VIP na różne biznesowe spotkania oraz imprezy okolicznościowe. Tuż przy restauracji powstała kręgielnia z trzema podświetlanymi torami oraz trzema stolikami i sofami, przygotowanymi dla grup 3-, 6- i nawet 10-osobowych. Z kręgielni mogą korzystać też dzieci pod opieką dorosłych. 


Od poniedziałku do czwartku do godz. 18 za wynajęcie jednego toru na godzinę zapłacimy 45 zł, a po godz. 18 – 55 zł. Z kolei od piątku do niedzieli wynajęcie jednego toru na godzinę do godz. 18 kosztuje 65 zł, a po godz. 18 – 75 zł. Zarówno kręgielnia, jak i restauracja otwarte są codziennie od godz. 12 do godz. 22, a w weekendy do godz. 2 w nocy.


– Naszymi pierwszymi klientami, a właściwie klientkami są kobiety, które dzisiaj, 8 marca wynajęły kręgielnię i będą u nas świętować swój Dzień Kobiet, z czego bardzo się cieszymy – mówi koordynatorka kręgielni i restauracji Karolina Żmuda. Kręgielnia zarezerwowana jest też na cały najbliższy weekend. 


Kręgielnia i nowa restauracja należą do Sebastiana Żmudy z Sułowa, którego firma Sebri kupiła ponad trzy lata temu cały budynek Widmaru od jego poprzedniego właściciela Piotra Widomskiego. Cały budynek nowy właściciel gruntownie wyremontował i stworzył w nim Milickie Centrum Spotkań z ofertą dla rodzin. Stąd w części budynku od strony szkoły w czerwcu ub. roku otwarto salę zabaw dla najmłodszych Kosmiczne kulki. Znajdują się tam suche baseny z podświetlanymi kulkami, trampoliny, ślizgi zjazdowe, małpi gaj, zjeżdżalnie pontonowe, karuzela, szatnia dla najmłodszych do lat 12 i kącik dla rodziców, gdzie można wypić kawę i sok, a także kolorowa sala urodzinowa dla dzieci. Kosmiczne kulki zyskały już swoich stałych fanów i zwłaszcza popołudniami sala zawsze jest pełna dzieci. Godzina zabawy w Kosmicznych kulkach kosztuje 22 zł od dziecka. Ponadto organizowane są tam odpłatne bale i zabawy dla wszystkich chętnych dzieci, jak np. andrzejkowe piżama party, bal przebierańców, halloween party i inne. W Kosmicznych kulkach zatrudnienie znalazło 5 osób, a w restauracji i nowej kręgielni zatrudniono 14 pracowników.

 
Obok na parterze, gdzie niegdyś mieścił się market spożywczy, sale wynajmuje żłobek i przedszkole Motylek z Milicza, które wcześniej wynajmowało pomieszczenia na Karłowie. Na pierwszym piętrze, w starej części hotelowej, po sąsiedzku z kręgielnią, gabinety wynajmuje z kolei administracja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Obecnie więc cały parter i pierwsze piętro byłego Widmaru zostały już zagospodarowane.  

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.