LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Nowe wejście do szpitala w Miliczu

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 803

Ostatnie komentarze

Aktualności

Nowe wejście do szpitala w Miliczu

281 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Nowe główne wejście do szpitala to nowoczesna, przeszklona bryła

Pacjenci oraz osoby odwiedzające milicki szpital korzystają od 20 marca z nowego wejścia głównego. Zostało ono zbudowane z pieniędzy pozyskanych przez szpital z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a koszt inwestycji wyniósł ponad 1,5 mln zł.

Nowe główne wejście do szpitala to nowoczesna, przeszklona bryła dobudowana do obiektu od strony placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Do środka prowadzą dwie pary automatycznych drzwi, a dla osób mających trudności z poruszaniem się zamontowano podgrzewaną rampę z podestem dla niepełnosprawnych. Wewnątrz znajduje się przestronny hol z zainstalowaną klimatyzacją i zamontowanymi zewnętrznymi roletami, które mają zapobiegać zbyt intensywnemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Z kolei w sezonie zimowym odpowiednią temperaturę w holu zapewnia centralne ogrzewanie, kurtyna powietrzna oraz klimatyzatory z funkcją grzania. Bezpośrednio przy wejściu znajduje się całodobowa portiernia.


Przed wejściem do szpitala namalowano na ziemi strzałki w trzech kolorach, wskazujące, w jakim kierunku przemieszczać się mają pacjenci i odwiedzający. I tak, pacjenci przybywający do szpitala na planowe przyjęcia na oddziały podążać będą za strzałkami w kolorze zielonym, przy stanach nagłych – w kolorze żółtym, natomiast dla osób odwiedzających – w kolorze niebieskim. Nocą dla zapewnienia bezpieczeństwa drzwi wejściowe do szpitala będą zamknięte. Jednak przy drzwiach zainstalowano wideofon, za pomocą którego pacjenci będą mogli poinformować portiera o potrzebie wejścia do szpitala. 


Przed rampą wejściową wydzielono miejsce postoju dla pojazdów medycznych. Obszar ten służyć ma też do chwilowego zatrzymania w celu odstawienia i odebrania pacjentów, a nie do parkowania pojazdów.
Zmianie uległa też organizacja dojazdów do szpitala karetek pogotowia ratunkowego, które obecnie wjeżdżają od strony ul. Grzybowej przez przyszpitalną wiatę. Dotychczasowe wejście od strony podjazdu dla karetek dostępne jest wyłącznie dla zespołów ratunkowych.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.