LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Jest nowy prezes szpitala w Miliczu

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 825

Ostatnie komentarze

Aktualności

Jest nowy prezes szpitala w Miliczu

js - 2023-03-24
640 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W czwartek 22 marca na zgromadzeniu wspólników spółki MCM, którymi są Powiat Milicki jako większościowy udziałowiec oraz Gmina Milicz jako mniejszościowy udziałowiec, starosta Sławomir Strzelecki oraz burmistrz Piotr Lech odwołali dotychczasowego prezesa MCM Andrzeja Oćwieję i powołali na jego miejsce Janusza Atłachowicza.

Nowy prezes jest doświadczonym menadżerem, związany ze służbą zdrowia od 1993 roku. Zarządzał szpitalem wojewódzkim w Sieradzu, szpitalem powiatowym w Wieluniu, Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie, a także ZOZ-em w Rawiczu. Zasiadał też w radzie nadzorczej szpitala w Miliczu, gdy prezesem szpitala był Maciej Piorunek.

 

Przed wyborem nowego prezesa MCM zgromadzenie wspólników musiało odwołać z rady nadzorczej jej dotychczasowego przewodniczącego Janusza Atłachowicza. Odwołano też Małgorzatę Matusiak (starosta trzebnicka). Pozostał natomiast Dariusz Chmura (burmistrz Wołowa). Do nowej 3-osobowej rady nadzorczej wybrano Marzenę Lis-Długosz (skarbnik Starostwa Milickiego) oraz Martę Kowal-Kaczmarek (prezes Fundacji Na Rzecz Ziemi Milickiej, z wykształcenia prawnik).

 

Dziś rada nadzorcza wybierze spośród siebie przewodniczącego rady.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Zew - 2023-03-24, 20:55
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Cóż za kolorowe wydarzenia w świecie biznesu! Wygląda na to, że w MCM zapanowała prawdziwa rewolucja. Odwołano nie tylko prezesa, ale również przewodniczącego rady nadzorczej oraz jednego z jej członków. Mam nadzieję, że decyzje te nie były wynikiem niesnasek wewnątrz spółki, ale zostały podjęte w trosce o jej rozwój i dobre zarządzanie. Nowy prezes wydaje się być doświadczonym i kompetentnym menadżerem, który na pewno wniesie świeże spojrzenie i wiele cennych doświadczeń do MCM. Ciekawe, kto zostanie wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej? Mam nadzieję, że nowe osoby w zarządzie będą działać zgodnie i skutecznie współpracować dla dobra spółki.