LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Ulica Armii Krajowej będzie jednokierunkowa

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 770

Ostatnie komentarze

Aktualności

Ulica Armii Krajowej będzie jednokierunkowa

1322 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Przy wjeździe na ul. Armii Krajowej w Miliczu stanął znak ostrzegawczy o zmianie organizacji ruchu od dnia 17 kwietnia
Na skrzyżowaniach zostały już wymalowane „pasy przejazdu” dla rowerów

Od poniedziałku 17 kwietnia gmina Milicz wprowadza zmianę organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej w Miliczu. Na odcinku od placu ks. Waresiaka do ul. Grota-Roweckiego ulica będzie jednokierunkowa. Natomiast od 13 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w poruszaniu się rowerzystów na ul. 1 Maja i ul. ks. E. Waresiaka.

Największa zmiana w organizacji ruchu będzie wprowadzona na ul. Armii Krajowej w Miliczu. Ulica, decyzją władz gminy, na odcinku od placu ks. E. Waresiaka do ul. gen. Grota-Roweckiego będzie od 17 kwietnia jednokierunkowa oraz zostanie na niej wytyczony kontrapas rowerowy. Rozwiązanie to ma poprawić przepustowość na wąskiej ulicy, w pobliżu której znajdują się dwie szkoły, Sanepid i market Biedronka, co generuje zwiększony ruch i tym samym utrudnia komunikację.


Od poniedziałku 17 kwietnia z ulicy Armii Krajowej nie będzie można już wyjechać na plac ks. E. Waresiaka. Po wprowadzeniu zmian samochody, jadąc np. od strony marketu Biedronka, będą w większości skręcały w ul. Grota-Roweckiego i dalej w ul. 11 Listopada, z której będą mogły wyjechać na ul. ks. E. Waresiaka.


Rowerzyści jadący od placu będą poruszać się jezdnią zgodnie z kierunkiem jazdy, natomiast rowerzyści jadący w kierunku placu ks. E. Waresiaka będą poruszać się wytyczonym na jezdni nowym kontrapasem rowerowym w przeciwnym kierunku do ruchu (podobnie jak obecnie na ul. Wrocławskiej). Ulica Armii Krajowej zyska ponadto dwa przejścia dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.


Mniejsze zmiany w organizacji ruchu rowerowego na ul. 1 Maja i ks. E. Waresiaka będą wprowadzone z dniem 13 kwietnia. Tego dnia gmina uruchamia drugi odcinek „Rowerowego traktu staromiejskiego”, który połączy trasę biegnącą ul. Wrocławską, dalej ul. 1 Maja przez plac ks. E. Waresiaka ze ścieżką rowerową przy drodze krajowej. 
Wprowadzone zmiany mają poprawić bezpieczeństwo rowerzystów poruszających się w centrum miasta. Oznacza to, że rowerzyści odtąd będą poruszać się po dwóch stronach jezdni. Do tej pory rowerzyści najczęściej jechali ścieżką rowerową od strony Poczty, gdzie był problem z wyminięciem się rowerów jadących w przeciwne strony. Od ul. Wrocławskiej zostanie uruchomiona odrębna sygnalizacja świetlna przeznaczona tylko dla ruchu rowerowego. Modernizacja sygnalizacji świetlnej na ul. Wrocławskiej kosztowała gminę 73,8 tys. zł. Przez dwa skrzyżowania wyznaczone będą także „pasy przejazdu” dla rowerów. Rowerzyści jadący z rynku poruszać się będą prawą stroną jezdni wyznaczonym bezpiecznym pasem rowerowym.
Natomiast rowerzyści jadący ścieżką do rynku od strony drogi krajowej będą poruszać się sugerowanym pasem rowerowym jednokierunkowym na jezdni, a następnie będą wjeżdżać na ścieżką betonową wzdłuż ulicy 1 Maja do sygnalizacji świetlnej. Na odcinku pasów rowerowych w celu poprawy bezpieczeństwa rowerzystów zastosowano separatory i wyspy.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.