LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności „Głos Milicza” bierze udział w ogólnopolskim proteście gazet lokalnych

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 816

Ostatnie komentarze

Aktualności

„Głos Milicza” bierze udział w ogólnopolskim proteście gazet lokalnych

js - 2023-04-25
740 👁️ 4 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Wydawcy i dziennikarze protestują Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację

Setki milionów złotych rocznie wydają samorządy na propagandę. Wydają własne gazety, portale, telewizje, radia. Mieszkańcom przedstawiają zakłamany obraz rzeczywistości. Udają niezależne media informacyjne. Za to oszustwo płacą podatnicy. Mieszkańcy nie dowiedzą się z nich, jak wygląda ich gmina czy powiat, bo propagandowe media samorządów pokazują tylko to, co jest na ich korzyść. Nie patrzą władzy na ręce, nie sprawdzają, nie kontrolują. Urzędnicy udający dziennikarzy ukrywają niewygodne fakty i wypisują laurki na cześć swoich mocodawców.

 

Ta patologia trwa i nie ma szyldu partyjnego. Swoje propagandowe media wciskają mieszkańcom samorządy od lewa do prawa. Robią to, bo czują w tym swój polityczny interes. Jednocześnie prowadzą wobec niezależnych wydawców nieuczciwą konkurencję. Wydawcy niezależnych tytułów lokalnych nie raz stawali w obronie wolnych mediów. Dziś to my potrzebujemy solidarności. Oczekujemy, że teraz większe media naprawdę staną w obronie wolności i niezależności mediów lokalnych.

 

Media samorządowe nie mają nic wspólnego z niezależnym dziennikarstwem i są wytworem antydemokratycznym i szkodliwym społecznie. Niech nikt nie waży się zaliczać ich do niezależnych mediów lokalnych. Przyrównywanie ich do nas podważa sens naszej pracy i jest dla wydawców i naszych dziennikarzy wielką krzywdą.

 

 

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

chicago - 2023-11-12, 22:52
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

  alez szybko zdecydowal ktos z tej gazety odpowiedziec <,madrym wywodem >.po 4 miesiacach ja w przeciwienstwie nie jestem az takim zwolennikiem Glosu Milicza

  alek - 2023-09-14, 09:25
  0
  0

  Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

  Zaloguj się

   Rozumiem Pana/Pani frustrację i zagubienie w obliczu różnorodności mediów lokalnych oraz propagandowych samorządowych wydawnictw. To ważne pytanie, jak rozróżnić prawdziwe źródła informacji od tych, które służą jedynie politycznym interesom. Przyznam, że to wyzwanie, które dotyczy nie tylko naszego regionu, ale jest problemem globalnym. Jednak chciałbym podkreślić, że Głos Milicza, którego jestem zwolennikiem (ale nie jestem powiązany finansowo i nie czerpię korzyści z wypowiadania się w ich obronie), jest stawiany na straży niezależności a także rzetelności dziennikarstwa lokalnego. Ja kieruję się poniższymi wytycznymi w celu odróżnienia wiarygodnych źródła informacji od propagandowych mediów samorządowych: Czytam różne źródła informacji. Porównując treści z różnych mediów, łatwiej jest wyłapać obiektywizm i zrozumieć różnice w podejściu do różnych spraw. Czytam o redakcji gazety lub portalu. Czy są to profesjonalni dziennikarze z doświadczeniem czy raczej pracownicy samorządu? Dziennikarze niezależni zazwyczaj podpisują swoje artykuły, a ich reputacja jest z nimi związana. Sprawdzam, czy artykuły zawierają odpowiednie źródła informacji. Czy są to oficjalne dokumenty, wywiady z ekspertami czy tylko opinie urzędników? Sprawdzam czy gazeta prezentuje różne punkty widzenia i tematy, czy skupia się głównie na jednej stronie barykady? Media niezależne starają się być obiektywne i zróżnicowane w podejściu do tematów. Sprawdzam, jak długo dany tytuł istnieje i jaki ma rekord w dostarczaniu rzetelnych informacji. Reputacja jest kluczowa. Oceniając treści, zawsze zadaję sobie pytania, czy artykuł dostarcza pełnego kontekstu i analizy, czy może zawiera jedynie wybiórcze informacje, które służą określonemu interesowi. Jako zwolennik Głosu Milicza, chcę podkreślić, że ta gazeta stawia na niezależność i dostarczanie obiektywnych informacji czytelnikom. Pozdrawiam serdecznie z Milicza i dziękuję za zaangażowanie w sprawy lokalne.

   chicago - 2023-09-13, 00:19
   0
   1

   Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

   Zaloguj się

    dziekuje za pozytywna odpowiedz na moja opinie z dnia 2023-05-12

    chicago - 2023-05-12, 02:03
    0
    0

    Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

    Zaloguj się

     czytam te gazety i za cholere nie wiem gdzie jest prawda moze ktos mi powie ktore pismo jest chociaz troszke wiarygodne pozdrawiam z daleka usa