LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności „Głos Milicza” bierze udział w ogólnopolskim proteście gazet lokalnych

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 774

Ostatnie komentarze

Aktualności

„Głos Milicza” bierze udział w ogólnopolskim proteście gazet lokalnych

js - 2023-04-25
219 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Wydawcy i dziennikarze protestują Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację

Setki milionów złotych rocznie wydają samorządy na propagandę. Wydają własne gazety, portale, telewizje, radia. Mieszkańcom przedstawiają zakłamany obraz rzeczywistości. Udają niezależne media informacyjne. Za to oszustwo płacą podatnicy. Mieszkańcy nie dowiedzą się z nich, jak wygląda ich gmina czy powiat, bo propagandowe media samorządów pokazują tylko to, co jest na ich korzyść. Nie patrzą władzy na ręce, nie sprawdzają, nie kontrolują. Urzędnicy udający dziennikarzy ukrywają niewygodne fakty i wypisują laurki na cześć swoich mocodawców.

 

Ta patologia trwa i nie ma szyldu partyjnego. Swoje propagandowe media wciskają mieszkańcom samorządy od lewa do prawa. Robią to, bo czują w tym swój polityczny interes. Jednocześnie prowadzą wobec niezależnych wydawców nieuczciwą konkurencję. Wydawcy niezależnych tytułów lokalnych nie raz stawali w obronie wolnych mediów. Dziś to my potrzebujemy solidarności. Oczekujemy, że teraz większe media naprawdę staną w obronie wolności i niezależności mediów lokalnych.

 

Media samorządowe nie mają nic wspólnego z niezależnym dziennikarstwem i są wytworem antydemokratycznym i szkodliwym społecznie. Niech nikt nie waży się zaliczać ich do niezależnych mediów lokalnych. Przyrównywanie ich do nas podważa sens naszej pracy i jest dla wydawców i naszych dziennikarzy wielką krzywdą.

 

 

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

chicago - 2023-05-12, 02:03
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    czytam te gazety i za cholere nie wiem gdzie jest prawda moze ktos mi powie ktore pismo jest chociaz troszke wiarygodne pozdrawiam z daleka usa