LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Gabinet biofeedback w milickiej dwójce

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 802

Ostatnie komentarze

Aktualności

Gabinet biofeedback w milickiej dwójce

230 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Dyrektor dwójki Dariusz Duszyński i goście podczas oficjalnego otwarcia szkolnego gabinetu biofeedback
Kierownik wydziału oświaty i promocji UM w Miliczu Aleksandra Wencek testuje sprzęt w gabinecie biofeedback

We wtorek 18 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie gabinetu biofeedback, który mieści się w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu. Z terapii biofeedback, która przynosi pozytywne efekty m.in. w zaburzeniach koncentracji, nadpobudliwości, stanach lękowych, depresji czy w zaburzeniach autystycznych, będą korzystać uczniowie dwójki.

Biofeedback, nazywany również biologicznym sprzężeniem zwrotnym, jest innowacyjnym treningiem mózgu. Polega on na monitorowaniu stanu fizjologicznego pacjenta i wysyłaniu mu komunikatu zwrotnego w zrozumiałej i atrakcyjnej formie. Metoda ta charakteryzuje się szerokim spectrum zastosowania. Jest polecana zarówno osobom z zaburzeniami emocjonalnymi (lękiem, depresją), jak i z zaburzeniami neurologicznymi (padaczką). Biofeedback może okazać się również skuteczny w nauce radzenia sobie ze stresem i problemami w nauce.


Gabinet biofeedback mieści się na parterze szkolnego gmachu, w wyremontowanej małej salce, która wcześniej służyła do terapii psychologiczno-pedagogicznej. 
W pomieszczeniu znajduje się specjalistyczny sprzęt, który zakupiono za ok. 35 tys. zł z zaoszczędzonych przez szkołę środków budżetowych oraz z dochodów własnych placówki, czyli wpływów z wynajmu sal, czy też organizowanych obozów sportowych. Jest to sprzęt EEG Biofeedback i RSA Biofeedback oraz kompatybilne z urządzeniem gogle VR, a także laptop i drukarka.


Obecnie dwójka ma 9 certyfikowanych specjalistów od EEG Biofeedback oraz 5 specjalistów od RSA Biofeedback. Szkolenia kosztowały ponad 20 tys. zł, a sfinansowane zostały ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli.
– Z terapii biofeedback będą korzystać uczniowie dwójki, którzy będą mieli skierowania z poradni psychologiczno-pedagogicznej, lub których sami zakwalifikujemy do zajęć. Aby uczeń mógł wziąć udział w terapii, konieczna będzie zgoda rodzica oraz zgoda lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Dwójka jest otwarta na współpracę z wszystkimi instytucjami świadczącymi pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor dwójki Dariusz Duszyński, który zaprezentował 18 kwietnia salę i sprzęt przybyłym gościom. Znaleźli się wśród nich m.in. pracownicy milickiego magistratu z burmistrzem Piotrem Lechem na czele oraz przedstawiciele takich placówek, jak SOSW, MSPDiON i OPS. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.