LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 377

Ostatnie komentarze

Dolina Baryczy

Kolejką w Krośnicach

528 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Pięciodniowe świętowanie na Krośnickiej Kolei Wąskotorowej rozpocznie się w sobotę 29 kwietnia. Tego dnia odbędzie się XXIII edycja Rajdu Rowerowego Śladami Ryszarda Szurkowskiego, festyn charytatywny dla Doroty Łukaczyn i pierwszy kurs kolejką w tym sezonie.

Uroczyste otwarcie 23. edycji Rajdu Rowerowego Śladami Ryszarda Szurkowskiego zaplanowano o godz. 11. Zawodnicy będą mieli do wybory 3 trasy, które liczyć będą 14 km (ul. Parkowa i Kolejowa oraz stawy krośnickie), 25 km (Pierstnica, Bukowice, Lędzina, Brzostowo, Police) oraz 40 km (Pierstnica, Bukowice, Lędzina, Brzostowo, Żeleźniki, Luboradów, Kotlarka, Czatkowice, Wierzchowice). Tradycyjnie, wśród uczestników rajdu ok. godz. 14 zostaną rozlosowane dwa rowery, które ufundowały Bank Spółdzielczy w Miliczu oraz PHU Art-Zbyt. Również ok. godz. 14 zaplanowano rajd na rowerkach biegowych dla maluchów. 


Również w sobotę 29 kwietnia o godz. 12 na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej odbędzie się Festyn Charytatywny dla Doroty Łukaczyn z Niezgody. Dorota Łukaczyn samotnie wychowuje 13-letniego syna. Zdiagnozowano u niej u stwardnienie mięśni, które wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia. W programie festynu: zamki dmuchane, animacje, foodtrucki, licytacje, występ zespołu Mirage z Wadowic oraz muzyka serwowana przez DJ’a Wójcika. Festyn przy wsparciu CETS-u organizuje reprezentująca Fundację Dobro Powraca Renata Twardowska z Wierzchowic. Sponsorami imprezy są firmy Ubaw Ponad Pachy, Animki oraz Piotr Wójcik. 


Od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja będzie można skorzystać z odpłatnych przejazdów zabytkową lokomotywą parową PX48. Kursy odbywać się będą o godz. 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 18. W poniedziałek 1 maja kursom o godz. 11, 12 i 13 towarzyszyć będzie widowiskowy występ Milickiej Grupy Rekonstrukcyjnej. Również 1 maja w jednym z wagoników na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej będzie można oglądać wystawę o kolejnictwie przygotowaną przez członków Stowarzyszenia Wrocławsko-Milickiej Kolei Wąskotorowej. 


Dodatkową atrakcją w Krośnicach będą przejażdżki meleksami po Dolinie Baryczy, które na trasę wyruszać będą z terenu Krośnickiej Kolei. Bilety do nabycia w cenie 35 zł – osoba dorosła i 25 zł – dziecko. Można dokonywać wcześniejszej rezerwacji w dni robocze pod nr tel. 71 38 46 040 a w weekend – 71 740 00 55. Przez cały długi weekend majowy czynne będą bar na kolejce Cukrówka oraz Punkt Informacji Turystycznej.
Z kolei 3 maja w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 11 w kościele w Kuźnicy Czeszyckiej odbędzie się uroczysta msza św. za Ojczyznę. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.