LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 848

Ostatnie komentarze

Aktualności

Program majówek w Miliczu

255 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Rajd rowerowy, barwny korowód ulicami miasta oraz piknik przy Akwarium Plenerowym z występami artystycznymi i strefą zabaw dla dzieci – to główne majówkowe atrakcje, które odbędą się w Miliczu.

W poniedziałek 1 maja, kiedy to świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Pracy, zaplanowano rajd rowerowy, którego organizatorami są Gmina Milicz, OSiR, firma Rowery Dajczman oraz grupa pasjonatów Aktywnie po Dolinie Baryczy. 
Start o godz. 10 na kąpielisku Karłów. Tam również znajdować się będzie meta. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania ok. 27 km. Trasa wieść będzie z Karłowa, przez ul. Leśną, Przystanek Postolin, Przystanek Pracze, Sułów i z powrotem przez Pracze, Postolin, Kaszowo, Kaszowo pod Miliczem, al. Niepodległości i ul. Trzebnicką w Miliczu na teren kąpieliska Karłów, gdzie na wszystkich czekać będzie grill. Impreza, będąca oficjalnym otwarciem sezonu rowerowego w Dolinie Baryczy, ma charakter otwarty i jest nieodpłatna. 


We wtorek 2 maja o godz. 12 na rynku w Miliczu będzie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej. Tego dnia obchodzimy bowiem Święto Flagi Państwowej. 
Najwięcej dziać będzie się w środę 3 maja. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu. O godz. 13 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja przed Urzędem Miejskim. Okolicznościowym przemowom towarzyszyć będzie polonez w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół w Miliczu. O godz. 13.30 wyruszy barwny korowód, który przejdzie ulicami: Grunwaldzką, Kościuszki, Krótką, Grota Roweckiego przez skrzyżowanie na ul. Trzebnicką, gdzie mieści się Akwarium Plenerowe i przystanek ścieżki rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej im. Ryszarda Szurkowskiego. Tam o godz. 14 rozpocznie się Piknik majówkowy, w ramach którego przewidziano występy: dzieci z Przedszkola Samorządowego i Żłobka Stumilowy Las w Miliczu, Milickiej Grupy Rekonstrukcyjnej, cheerleaderek Missleaders, Moniki Malec oraz Milickiej Orkiestry Dętej. Na przybyłych czekać będą także inne atrakcje: strefa dmuchanych zamków, animacje, lody, wata cukrowa, popcorn, kawa mrożona, stoisko gastronomiczne oraz poczęstunek tradycyjną grochówką. Organizatorami imprezy są Gmina Milicz i Ośrodek Kultury w Miliczu. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.