LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Będą zmiany osobowe w Zarządzie Powiatu

W sprzedaży od 07.06.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 673 768

Ostatnie komentarze

Aktualności

Będą zmiany osobowe w Zarządzie Powiatu

375 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W porządku obrad sesji Rady Powiatu w czwartek 27 kwietnia znalazł się punkt dotyczący zmian w składzie osobowym Zarządu Powiatu. Punkt ten jest związany z rezygnacją z funkcji członka Zarządu radnego Szymona Lwa. Rozważane jest także odwołanie ze stanowiska wicestarosty radnej Haliny Góry.

Dalsze pełnienie funkcji członka Zarządu przez Szymona Lwa byłoby niezgodne z zapisami ustawy antykorupcyjnej, bowiem radny zasiada w zarządzie Spółdzielni Producentów Rolnych ZEA w Duchowie. Zgodnie z art. 4 pkt. 6 ustawy antykorupcyjnej, członkowie m.in. zarządu powiatu nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.
Po rezygnacji Szymona Lwa w skład Zarządu Powiatu wchodzą obecnie: starosta Sławomir Strzelecki (Razem dla Powiatu Milickiego), wicestarosta Halina Góra (Polska 2050) oraz Piotr Psiuk i Marek Warkocz (Razem dla Powiatu Milickiego).


Starosta Sławomir Strzelecki 17 kwietnia zbudował wokół siebie klub radnych Razem dla Powiatu Milickiego, który daje mu niezbędną większość do podejmowania uchwał decydujących o przyszłości powiatu. Nowy klub radnych tworzą: przew. Sławomir Strzelecki, Krzysztof Osmelak, Piotr Psiuk, Marek Warkocz, Jerzy Szkatuła, Krzysztof Domagała, Krystyna Patalas i Janusz Łabuda. To prawdopodobnie z tego grona wywodzić się będzie nowy członek Zarządu Powiatu.


Dysponujący większością głosów w Radzie Powiatu klub radnych Razem dla Powiatu Milickiego rozważa także zmianę na stanowisku wicestarosty, które obecnie sprawuje Halina Góra z Polski 2050. – Dyskutujemy na forum klubu o możliwości przeprowadzenia takiej zmiany, ale póki co nie zapadły żadne decyzje w tej sprawie. Na razie spotykamy się i rozmawiamy. W czwartek na sesji przedstawię proponowane przez nasz klub zmiany w składzie osobowym Zarządu Powiatu Milickiego – powiedział w rozmowie z nami we wtorek 25 kwietnia starosta Sławomir Strzelecki.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.