Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
3 Maja w Miliczu
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 337

Ostatnie komentarze

Aktualności

3 Maja w Miliczu

js - 2023-05-03
451 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Miliczanie tłumnie uczestniczyli w konstytucyjnej majówce zorganizowanej przez gminę Milicz. Po uroczystościach pod Urzędem Miejskim biało-czerwona parada przeszła ulicami Milicza na plac przy akwarium plenerowym, gdzie na wszystkich czekały występy oraz darmowe atrakcje.

Świętowanie 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się od uroczystości pod Urzędem Miejskim w Miliczu. Poprowadziła je dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwia Szydłowska-Małecka. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego granego przez Milicką Orkiestrę Dęta pod batutą Przemysława Wasielewskiego wciągnięto flagę na maszt. Po hymnie przemówił gospodarz burmistrz Piotr Lech, który mówił, że nasi przodkowie 232 lata temu uchwalili na wskroś nowoczesny dokument, który gwarantował dobrą organizację państwa, trójpodział władzy i wolnościami, w tym religijną. - Patrząc dzisiaj na tamte doświadczenia ważne jest, żebyśmy nie tylko świętowali, nie tylko radośnie wspominali tamte czasy, ale aby z tamtych doświadczeń wyciągnąć wnioski i pamiętać o tym, że gwarancją niepodległości, gwarancją suwerenności jest porządek, demokracja, wolności i że trzeba ich przestrzegać i pilnować tego, aby nie wrócił ruski porządek świata. Dlatego dziękuję wszystkim tym, którzy od 2007 roku w sposób szczególny świętują z nami tę datę 3 Maja - mówił burmistrz Piotr Lech. - Boże, błogosław zawsze wolnej Rzeczpospolitej - zakończył włodarz.

 

Po przemówieniu na plac przed Urzędem poloneza zatańczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu. Bardzo długi układ naszpikowany arcytrudnymi figurami zrobił wielkie wrażenie na publiczności, która nagrodziła występ gromkimi brawami.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.