LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Najlepsze Mistrzostwa Polski w historii

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 871

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Najlepsze Mistrzostwa Polski w historii

554 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Podium kat. 70 kg. Na 1. stopniu mistrz Polski Eryk Maj i trener Leszek Wosiek, a na 3. Bartosz Sołtys
Reprezentacja Bizona Milicz. Na pierwszym planie w środku wicemistrz Polski Tomasz Radziszewski

Cztery medale wywalczyli zapaśnicy z Milicza podczas Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w sobotę 13 maja w Krotoszynie. Mistrzami Polski zostali Eryk Maj i Krzysztof Sadowik ze Śląska Milicz. Wicemistrzem Polski został Tomasz Radziszewski z Bizona, a brązowy medal wywalczył Bartosz Sołtys ze Śląska.

Fantastycznie zakończyły się dla naszych zapaśników Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 107 zawodników z 33 klubów z całej Polski, w tym 8 zapaśników z powiatu milickiego.
Największe nadzieje wiązaliśmy z kat. 70 kg, gdzie pod nieobecność wielokrotnego mistrza Polski Krzysztofa Bieńkowskiego faworytami byli dwaj zapaśnicy Śląska Milicz 30-letni Eryk Maj i 20-letni Bartosz Sołtys. Ostatecznie tytuł mistrza Polski pierwszy raz w karierze wywalczył Eryk Maj, który w finale pokonał przed czasem 10:0 Eryka Gibasiewicza z Ceramika Krotoszyn. Jest to 7. medal rangi Mistrzostw Polski Seniorów i pierwszy złoty zdobyty przez Eryka Maja. Drugi z cieszkowian Bartosz Sołtys w walce o brązowy medal pokonał 14:2 rywala z Kraśnika i zdobył swój trzeci medal Mistrzostw Polski Seniorów.


Wielki sukces w kat. 86 kg osiągnął Krzysztof Sadowik ze Śląska Milicz, który był faworytem kategorii. W wielkim finale po zaciętym boju zmagający się z bolesną kontuzją mięśnia brzucha zapaśnik z Rakłowic wygrał 4:1 z Cezarym Sadowskim z Karlina i zdobył swój drugi w życiu tytuł mistrza Polski seniorów w zapasach. Szansę na medal w tej kategorii miał jeszcze Jakub Krawicki ze Śląska, który w końcówce przegrał jednak walkę o brązowy medal.


Największe emocje towarzyszyły walkom Tomasza Radziszewskiego z Bizona w kat. 79 kg. Swoją pierwszą walkę zapaśnik z Czatkowic wygrał przed czasem 13:2 z rywalem z Białegostoku. W swoim drugim pojedynku Radziszewski mierzył się z brązowym medalistą sprzed roku Mateuszem Kampikiem z Brzeźnicy, którego pokonał po zaciętym boju 8:7. W półfinale zapaśnik Bizona po równie zaciętym pojedynku zwyciężył 10:9 obrońcę tytułu mistrzowskiego Ernesta Dorosza z Włodawy. W wielkim finale rywalem Tomasza Radziszewskiego był 19-letni Igor Szucki z Karlina. Zapaśnik Bizona prawie przez całą walkę prowadził z rywalem, ale w końcówce przegrał walkę 5:6. Wywalczony tytuł wicemistrza Polski seniorów jest największym sukcesem w karierze sportowej 39-letniego zapaśnika z Czatkowic.


W kat. 74 kg 5. miejsce zajął Adam Nowak. W kat. 92 kg 8. był Jakub Kozan, a w kat. 79 kg 13. miejsce zajął Maciej Czemerys (wszyscy z Bizona Milicz).
W klasyfikacji drużynowej Śląsk Milicz zajął 4. miejsce w Polsce, a Bizon Milicz był 12. Na zawody z naszymi zawodnikami pojechali trenerzy – Leszek Wosiek (Śląsk) oraz Dawid Jędrzejek, Radosław Horbik i Bartłomiej Szmigiel (Bizon).
Tytuły mistrzów Polski seniorów wśród miliczan zdobywali w historii: Radosław Horbik (Śląsk Milicz) – 5 razy w latach: 2000-01 i 2005-07, Marta Wojtanowska (Bizon Milicz) – 5 razy w latach: 1998-2002, Stanisław Chiliński (Plon Milicz) – 4 razy w latach 1977-79 i 1981, Zygmunt Kołodziej (Plon Milicz) – 3 razy w latach 1984 i 1986-87, Krzysztof Sadowik (Śląsk) - 2 razy w 2021 i 2023 roku oraz Piotr Borowczyk (Bizon Milicz) – 1 raz w 1995 roku, Bartosz Sołtys (Śląsk Milicz) - 1 raz w 2021 roku i Eryk Maj (Śląsk Milicz) - 1 raz w 2023 roku.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.