LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 893

Ostatnie komentarze

Różności

Rowerowy Piknik Druha Bolka

235 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Uczestnicy profesjonalnej trasy z prezes Edytą Defratyką
Uczestnicy rajdu mogli zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrodę
Na pikniku prowadzono zajęcia malowania zgodnie z wytycznymi wzornika dolnośląskiego na pokrytych białą farbą kamieniach
Chętnych do uczestniczenia w quizie rodzinnym na mecie 
w KOM-ie nie brakowało

Ponad 170 osób wzięło udział w sobotę 27 maja w bezpłatnym Rowerowym Pikniku Druha Bolka zorganizowanym przez Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny i Społeczną Szkołę Podstawową im. Astrid Lindgren w Miliczu. Wcześniej uczestnicy pikniku pokonali jedną z trzech tras rowerowych lub pieszą trasę, a meta każdej z nich mieściła się w KOM-ie.

Uczestnicy Rowerowego Pikniku Druha Bolka na wybranej trasie wykonywali zdjęcia w określonych przez organizatorów miejscach, które następnie okazywali w sobotę 27 maja w godz. 11-14 na mecie w KOM-ie. W zamian otrzymywali pamiątkowy znaczek i talon na grochówkę oraz mogli zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrodę – mapę, akcesoria rowerowe, koszulkę czy piłkę. 


Trasa piesza liczyła 6,5 km. Pokonać ją należało z audioprzewodnikiem przygotowanym przez dziennikarkę i podróżniczkę Joannę Lamparską. Audioprzewodnik pobrać można było na telefon ze strony dolinabaryczy.travel i odtworzyć w aplikacji Odkryj Dolinę Baryczy. Zadaniem spacerowiczów było wykonanie zdjęcia milickiego zalewu, ruin zamku, kościoła łaski w Miliczu i rzeźby rybołowów z Ptasiego Traktu. Najkrótsza, rodzinna trasa rowerowa zaplanowana została na odcinku 18 km. Mali i duzi rowerzyści mieli do pokonania przepiękną trasę groblą między milickimi stawami. W czasie rajdu fotograficznie udokumentować należało milicki zalew, tablicę edukacyjną przy wjeździe na groblę, wiatę wypoczynkową i tablicę z nazwą miejscowości Dyminy. Aż 46 km mieli do pokonania rowerzyści, którzy wybrali trasę MTB. Można było przejechać ją samodzielnie lub dołączyć do zorganizowanej grupy, która startowała o godz. 9 spod akwarium plenerowego w Miliczu. Wytrwali miłośnicy jednośladów wykonywali fotografie tablicy z nazwą miejscowości Węgrzynów oraz Ruda Sułowska, stanicy rybackiej nad stawem Duża Mewa, tamy na Baryczy w Sułowie i Ostoi Konika Polskiego. Zawodowcy wybierali najchętniej trasę liczącą 60 km. Zbiórka była o godz. 9 na parkingu przy ul. Sułowskiej w Miliczu. Tu zadaniem było wykonanie zdjęć tablic z nazwą miejscowości Dubin i Ruda Sułowska, zalewu rekreacyjnego w Pakosławiu i wiaty wypoczynkowej w Kaszowie. Wszystkie trasy za darmo były do pobrania w aplikacji rowerowej komoot. 

 

Atrakcje na mecie
Na mecie przybywających witała ekipa KOM i prowadząca Piknik kolejny rok z rzędu Beata Iwanicka. Piknik połączony był z Dniem Otwartym Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren, która była otwarta dla wszystkich chętnych. Była okazja do zajrzenia do sal czy rozmów z nauczycielami. Na dzieci czekały w budynku gry rodzinne, zabawy sensoryczne i ruchowe, strefa eksperymentów i programowania. O godz. 12.30 dyrektor szkoły Anna Przybyło oprowadziła wszystkich chętnych po obiekcie. Natomiast na dworze nauczyciel Sławomir Morawski na żywo grał na akordeonie. Prowadzono też zajęcia malowania zgodnie z wytycznymi wzornika dolnośląskiego na pokrytych białą farbą kamieniach, które można było zabrać na pamiątkę. 


Z kolei II Szczep Drużyn Phanta Rhei im. Janusza Korczaka w Miliczu prowadził obozowe gry i zabawy oraz przygotował kurs udzielania I pomocy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Miliczu zapraszała najmłodszych na konkursy i zabawy a wszystkich chętnych na spacer w alkogoglach i narkogoglach, w których można było przekonać się na własnej skórze, jak zmienia się postrzeganie przestrzeni po wypiciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Z kolei drużyna KOM przygotowała turniej Potyczki Rodzinne oraz quiz wiedzy o Druhu Bolku. Największą wiedzą o druhu wykazał się Krzysztof Kowalski, II miejsce ex aequo zajęli komendantka ZHP Hanna Grobelna-Kała oraz Justyna Ustianowska a III m. – rzecznik prasowy KPP Milicz Sławomir Waleński. Tego dnia za darmo zwiedzić można było Galerię Druha Bolka i Komnatę Bombki.


Na zakończenie imprezy prezes KOM Edyta Defratyka i menedżer KOM Izabela Brymerska serdecznie dziękowały Józefowi Wojtyczce, który od samego początku współtworzył Rajd Druha Bolka z milicką dwójką, a obecnie przygotowuje trasy dla KOM-u.
Partnerami i sponsorami rajdu byli: Józef Wojtyczka, Bank Spółdzielczy w Miliczu, ZHP II Szczep Drużyn Phanta Rhei im. Janusza Korczaka w Miliczu, Milickie Centrum Rowerowe, Moje Bambino, Nadleśnictwo Milicz, PHU Art-Zbyt Milicz, Piekarnia Rybka z Gądkowic, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Miliczu, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jankowski i Gospodarstwo Sadownicze Dziekan. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Radio SuperNova i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Dolnośląska Kraina Rowerowa. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.