LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Już można jeździć po nowym łączniku

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 921

Ostatnie komentarze

Aktualności

Już można jeździć po nowym łączniku

290 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Firma drogowa Gembiak-Mikstacki zakończyła w minionym tygodniu prace przy budowie trzeciego etapu łącznika Alei Niepodległości w Miliczu. Obecnie trwają procedury odbiorcze.

W ramach inwestycji wybudowano całkowicie nową drogę od skrzyżowania z ul. Dębową do skrzyżowania z ul. Kopernika. Droga została już oddana do użytku. Generalną przebudowę przeszła także ulica Kombatantów. Razem nowa droga ma 1,26 km długości, a jej parametry są takie same jak wybudowanej we wcześniejszych latach Alei Niepodległości. Przy łączniku powstały też chodnik i ścieżka rowerowa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 6,6 mln zł, z czego 4,7 mln zł pochodzi z pozyskanego przez gminę Milicz rządowego dofinansowania z Polskiego Ładu.


Dzięki inwestycji ukończony został drogowy łącznik pomiędzy ulicami Trzebnicką i Sułowską w Miliczu, który omija centrum miasta. Kierowcy jadący od strony Wrocławia czy Krośnic nie muszą już jechać przez centrum miasta, chcąc dojechać do Sułowa czy Żmigrodu, tylko mogą skręcić w Aleję Niepodległości i pojechać nową drogą, która na całym odcinku jest drogą główną. W rejonie szpitala i nowej drogi dokonano zmiany organizacji ruchu. Ul. Dębowa przy szpitalu stała się drogą podporządkowaną względem ul. Grzybowej.


Przy okazji inwestycji gmina zleciła firmie Gembiak-Mikstacki remont najbardziej zniszczonego 300-metrowego odcinka ul. Kopernika – od marketu Dino do ul. Kombatantów. Remont ul. Kopernika kosztował 230 tys. zł i został sfinansowany ze środków własnych gminy.


Budowa łącznika była największą inwestycją drogową w Miliczu w tym roku. W najbliższych tygodniach firma Gembiak-Mikstacki rozpocznie przebudowę ulicy Dąbrowskiego w Miliczu o długości 850 metrów, co będzie kosztować 2,55 mln zł. Z kolei PGK Dolina Baryczy buduje nową drogę z kostki brukowej na ul. Konwaliowej wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem. Koszt inwestycji wynosi ok. 2,1 mln zł.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.