LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Za kinowe nowości trzeba będzie zapłacić

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 854

Ostatnie komentarze

Aktualności

Za kinowe nowości trzeba będzie zapłacić

319 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Dzięki nawiązaniu przez milicki Ośrodek Kultury współpracy z Dolnośląskim Centrum Filmowym od 6 października w Capitolu będzie można oglądać kinowe nowości. Od piątku do niedzieli wyświetlane będą po dwa filmy – o godz. 16 dla dzieci i o godz. 18 dla młodzieży i dorosłych. Bilety kosztować będą 16 zł (ulgowy) i 18 zł (normalny).

W czwartek 28 września zorganizowano konferencję prasową w holu kina Capitol w Miliczu w sprawie „nowej działalności” tej kulturalnej placówki. Przy stole prezydialnym zasiedli: dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwia Szydłowska-Małecka, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu Magdalena Klich-Kozłowska, burmistrz gminy Milicz Piotr Lech oraz członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj.


Celem spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Ośrodkiem Kultury w Miliczu a DCF we Wrocławiu. Zanim podpisy na dokumencie złożyły przedstawicielki tych instytucji, burmistrz Lech przypomniał, iż poprzednie kino Capitol przy ul. Kościuszki w Miliczu działało od 1931 r. do 1991 r.


– Rok temu, dzięki ogromnej dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego, przywróciliśmy kino Miliczowi, i nadaliśmy mu nazwę Capitol, chcąc zachować choćby tę schematyczną ciągłość z obiektem sprzed II wojny światowej. Podjęliśmy próbę, aby nasze prowincjonalne kino spróbować włączyć w strukturę kin topowych, tych z najwyższej półki, i to się udało. Dziś Milicz dołącza do sieci DCF, do elitarnej sieci kinowej, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do produkcji topowych, najlepszych, tych, które wchodzą na afisze – powiedział włodarz Milicza.


Dyrektor Klich-Kozłowska poinformowała, że od 6 października weekendowe seanse filmowe w kinie Capitol w Miliczu będzie programowało Dolnośląskie Centrum Filmowe.
– Dzięki temu mieszkańcy Milicza i regionu Doliny Baryczy nie musieli jeździć po najświeższe projekcje filmowe do Wrocławia czy innych dużych miast, tylko będą mogli zobaczyć je tutaj – dodała szefowa DCF.


Podpisania umowy pogratulował reprezentujący Zarząd Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj, który dodał, że nie było to proste, gdyż trzeba było odbyć mnóstwo rozmów i znaleźć sposób na obejście obwarowań związanych z rozliczeniem dotacji unijnej, dzięki której wybudowano kino. – Chciałbym, aby wszystkie prowincjonalne miasteczka miały takie kino, jakie jest w Miliczu – zachwalał Capitol K. Maj. 
W każdy piątek, sobotę i niedzielę w milickim Capitolu wyświetlane będą po dwa filmy: o godz. 16 (dla dzieci) i o godz. 18 (dla młodzieży i dorosłych), a bilety kosztować będą: ulgowy – 16 zł, normalny – 18 zł.


Repertuar kina Capitol w Miliczu: 6-8 października godz. 16 – „Kicia Kocia na pikniku”, godz. 18 – dramat Agnieszki Holland „Zielona granica”; 13-15 października godz. 11 – „Mavka i strażnicy lasu”, godz. 18 – thriller Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór”; 20-22 października godz. 16 – „O psie, który jeździł koleją”, godz. 18 – komedia Kingi Dębskiej „Święto ognia”; 27-29 października godz. 16 – „Sposób na ducha”, godz. 18 – polski kandydat do Oscara „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugha Welchmana. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.