LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Miliczanka pobiegła w Maratonie Warszawskim

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 875

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Miliczanka pobiegła w Maratonie Warszawskim

290 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Nadia Szczepaniak-Grzeszczyk prezentuje pamiątkowy medal 
45. Maratonu Warszawskiego
Archiwalne zdjęcie, gdzie do mety podczas Maratonu Warszawskiego dobiega miliczanin Wojciech Szczepaniak

Pochodząca z Milicza 29-letnia Nadia Szczepaniak-Grzeszczyk wzięła udział w 45. Maratonie Warszawskim, który odbył się w niedzielę 24 września. Ze startu wnuczki dumny jest Wojciech Szczepaniak, który dawniej sam wielokrotnie startował w maratonach w Warszawie, Berlinie czy w Monachium.

Jubileuszowy 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski odbył się 24 września. Biegacze wyruszyli punktualnie o godz. 9, tuż po wysłuchaniu nieoficjalnego hymnu stolicy – „Snu o Warszawie” Czesława Niemena. Zawodnicy pokonywali całkiem nową trasę ze startem i metą na ul. Emilii Plater, w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, prowadzącą w nowe dla maratonu rejony Bemowa, a także Klaudynu. Do mety dotarło 5555 uczestników. Wśród nich była m.in. pochodząca z Milicza Nadia Szczepaniak-Grzeszczyk, wnuczka znanego miliczanina 77-letniego Wojciecha Szczepaniaka, działacza sportowego, który w Maratonie Warszawskim startował 15 razy, w tym w jego pierwszej edycji w 1979 r. (wówczas był to „Maraton Pokoju”).


W. Szczepaniak brał także udział w innych maratonach krajowych i zagranicznych, m.in. w Berlinie, Monachium i Szwajcarii. W sumie wystartował w ok. 50 maratonach biegowych.
– To już trzecie pokolenie, które startuje w Maratonie Warszawskim, bo najpierw biegałem ja, potem mój syn Marcin, a teraz wnuczka Nadia – mówi z dumą Wojciech Szczepaniak. 


Pokonanie ponad 42-kilometrowej trasy w 45. Maratonie Warszawskim zajęło Nadii Szczepaniak-Grzeszczyk 3 godz. 53 min i 4 s. Na 5555 uczestników zajęła 1855 miejsce, wśród kobiet była 189., a w swojej kategorii wiekowej (20-39 lat) uplasowała się na 37. pozycji. 


Zwycięzcami tegorocznego Maratonu Warszawskiego, który jest świętem dla biegaczy, zostali Polka Ewa Jagielska i Węgier Levente Szemerei. Ukoronowaniem trudu wszystkich biegaczy był medal w formie symbolicznej wstęgi oplatającej Warszawę.

 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.