LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Młodzieżowy turniej brydżowy we Wrocławiu

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 877

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Młodzieżowy turniej brydżowy we Wrocławiu

js - 2023-10-16
197 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

W środę 11 października w we Wrocławiu odbył się turniej brydża sportowego dla młodzieży szkolnej. W zawodach uczestniczyło 14 miliczan.

W turnieju, który odbył się w klubie brydżowym AZS Wraislavia, przy ul. Na Grobli, wzięły udział 36 pary z Dolnego Śląska. Z Milicza do Wrocławia pojechało 14 uczniów I LO: Oliwia Zimoch, Katarzyna Tyl, Julia Durkacz, Julia Kawaler, Laura Goldmann, Wiktoria Miałkowska, Kornelia Kucharczyk, Roksana Klauza, Nataniel Fąferek, Kacper Gmur, Adam Wojczak, Jędrzej Szopiak, Dominika Szymanowska oraz Anna Kokot z SP KOM. 4-godzinny turniej składał się z 22 rozdań. Najlepszy rezultat w turnieju uzyskała para Laura Goldmann – Roksana Klauza, które uplasowały się na 17. miejscu. Udział w zawodach był współfinansowany przez Gminę Milicz.


Turnieje młodzieżowe odbywają się w ramach Mistrzostw Młodzieży Szkolnej Dolnego Śląska. Cykl składa się z 10 turniejów. Następny turniej zostanie rozegrany 15 listopada we Wrocławiu z okazji Święta Politechniki Wrocławskiej. Natomiast 8 i 9 grudnia odbędą się dwudniowe zawody w Miliczu. Najpierw w piątek 8 grudnia w auli LO zostanie rozegrany turniej drużynowy, a w sobotę 9 grudnia turniej par. Przewiduje się udział ok. 100 zawodników z Dolnego Śląska.

Młodzi miliccy brydżyści uczestniczą w zajęciach brydżowych w I LO dopiero od kilku miesięcy. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach i odbywają się po 7. lekcji w środy i w czwartki. Treningi prowadzi instruktor brydża sportowego Józef Sławenta.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.