LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Czwartoklasiści z rządowymi laptopami

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 826 889

Ostatnie komentarze

Kultura

Czwartoklasiści z rządowymi laptopami

182 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W szkołach podstawowych na terenie naszego powiatu trwa akcja przekazywania zakupionych przez Ministerstwo Cyfryzacji laptopów dla uczniów klas IV. Łącznie nasze gminy otrzymały dla swoich uczniów 335 laptopów.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.
W minionym tygodniu zakończyła się akcja wręczania laptopów uczniom klas IV w szkołach gminy Milicz i gminy Krośnice. W Cieszkowie wydawanie laptopów rozpoczęło się 19 października.


Łącznie nasze gminy otrzymały 335 laptopów marki Hewlett-Packard o wartości 2901 zł brutto każdy. Laptopy zostały za pośrednictwem dyrektorów szkół zostały przekazane na własność rodzicom lub opiekunom prawnym czwartoklasistów.
Najwięcej laptopów, 246, otrzymała gmina Milicz. Z tej puli aż 114 laptopów trafiło do SP 2 w Miliczu, po 42 do SP Sułów i SP 1 w Miliczu. 17 laptopów otrzymała SP Dunkowa, po 10 SP Nowy Zamek i SP Wziąchowo Wielkie, 6 – SP Czatkowice i 5 – SP Wróbliniec. Gmina Krośnice otrzymała 54 laptopy dla 4-klasistów. Z tego 24 laptopy trafiły do dzieci z SP Bukowice, 22 do dzieci z SP Krośnice i 8 do SP Kuźnica Czeszycka. Gmina Cieszków otrzymała 35 laptopów, 28 dla uczniów z SP Cieszków i 7 dla uczniów z SP Pakosławsko.
Laptopy trafiły do uczniów, którzy nie otrzymali wcześniej komputerów zakupionych rok temu z programu PGR. Rodzice dzieci, które mają komputery zakupione z programu PGR, musieli zdecydować czy chcą otrzymać nowego rządowego laptopa dla uczniów klas IV, czy też chcą zachować komputer z programu PGR. Np. w Cieszkowie gmina rozda dzieciom tylko 16 nowych laptopów, a 19 odeśle do Ministerstwa Cyfryzacji, gdyż 19 rodziców zdecydowało, że ich dzieci nadal będą korzystać z laptopów otrzymanych z programu PGR.


„Laptop dla Ucznia” to program ustanowiony na mocy ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Zgodnie z ustawą przekazywanie laptopów kolejnym rocznikom uczniów klas IV szkół podstawowych publicznych i niepublicznych ma się odbywać co roku – począwszy od roku szkolnego 2023/2024. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.