LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności BYŁ TAK PIJANY, ŻE ZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ SAMOCHODU

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 386

Ostatnie komentarze

Aktualności

BYŁ TAK PIJANY, ŻE ZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ SAMOCHODU

anm - 2023-11-24
340 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że zatrzymał samochód na jezdni i zasnął za jego kierownicą. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz konsekwencje prawne stwierdzonego przestępstwa drogowego.

Wewtorek 21 listopada tuż przed godziną 15 policjanci zostali powiadomieni, że po ulicach Bukowic w powiecie milickim jeździ osobową Skodą kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Świadek zaistniałej sytuacji poinformował, że kierowca Skody jechał całą szerokości drogi. Gdy Skoda zatrzymała się na jednym z miejscowych parkingów, świadek podszedł do samochodu – po otwarciu drzwi poczuł charakterystyczną woń alkoholu, a kierowca wyraźne wyglądał na osobę nietrzeźwą. W związku z tym świadek w celu uniemożliwienia mężczyźnie dalszej jazdy samochodem wyjął ze stacyjki kluczyki i oczekiwał na przyjazd policyjnego patrolu. Ku jego zdziwieniu jednak po chwili w Skodzie odpalony został silnik i pojazd ruszył w stronę Milicza. Widząc to świadek ruszył za Skodą nie tracąc jej z pola widzenia. Po przejechaniu kilkuset metrów Skoda zatrzymała się na środku drogi, a kierowca wyłączył silnik. Wtedy na miejsce nadjechał policyjny patrol. Gdy policjanci podeszli do samochodu, mężczyzna siedzący za kierownicą był oparty o kierownicę i spał. Szybko okazało się, co było powodem „zmęczenia” kierowcy Skody – badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 66-letniego mieszkańca gminy Krośnice prawie dwa promile alkoholu!

 

W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę zabezpieczając Skodę na parkingu strzeżonym. Jednocześnie policjanci ustalili, że mężczyzna miał w samochodzie drugi komplet kluczy, co umożliwiło mu jazdę po tym jak świadek zdarzenia kilka minut wcześniej wyjął oryginalny kluczyk ze stacyjki Skody. Po zakończeniu rutynowych czynności służbowych w tej sprawie mężczyzna został zwolniony.

 

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.