Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
Karp nieco tańszy niż rok temu
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Karp nieco tańszy niż rok temu

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 329

Ostatnie komentarze

Aktualności

Karp nieco tańszy niż rok temu

323 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Karpie ze Stawów Milickich można już kupować na świąteczny stół

Obecnie cena detaliczna karpia ze Stawów Milickich wynosi 28 zł za kg i w porównaniu do ubiegłorocznej jest niższa o 2 zł. Ryby można nabywać w punktach i zakładach spółki do piątku 22 grudnia. Jak zapowiada spółka, karpia na święta nie zabraknie.

W połowie grudnia spółka Stawy Milickie, należąca do samorządu województwa, zakończyła odłowy, które prowadzili pracownicy pięciu zakładów rybackich: Stawno, Ruda Sułowska, Potasznia, Krośnice i Radziądz. Jak co roku, najwięcej odławiano karpia milickiego. Dodatkowo do sprzedaży trafią również szczupaki, liny, tołpygi czy amury, które można kupić w punkcie sprzedaży detalicznej ryb w Rudzie Sułowskiej.  
Obecnie w pięciu zakładach spółki Stawy Milickie zatrudnionych jest ok. 110 osób. Są to rybacy, kierownicy zakładów, ichtiologowie, magazynierzy. Ponadto przy odłowach jesiennych zatrudniani są także pracownicy sezonowi.

 

Karpia nie zabraknie
Sprzedaż żywych ryb odbywa się w Zakładzie Rybackim w Radziądzu i na terenie magazynów przy ul. Sułowskiej w Miliczu. Sprzedaż rozpoczęto 5 grudnia i potrwa ona do 22 grudnia. Przez cały rok ryby sprzedawane są w punkcie sprzedaży detalicznej w Rudzie Sułowskiej (przy Gospodzie 8 Ryb), który do 22 grudnia czynny będzie w godz. 7-17, a w sobotę 23 grudnia do godz. 15.  
Przetworzone ryby ze Stawów Milickich będzie można też kupić w niedzielę 17 grudnia na Bożonarodzeniowym Jarmarku Świątecznym na milickim rynku. Na Jarmark spółka przygotowała też Fish Food Trucka. 
– Obecnie cena detaliczna karpia w naszej spółce wynosi 28 zł za kg, podczas gdy w grudniu ub. roku wynosiła 30 zł. Jest więc taniej i cena ta powinna się utrzymać aż do samej wigilii – mówi dyrektor ds. infrastruktury i logistyki gospodarstwa Stawy Milickie Przemysław Urniaż. Ceny pozostałych gatunków ryb w spółce Stawy Milickie są następujące: jesiotr - 45 zł/kg, szczupak oraz sum - 40 zł/kg, amur - 27 zł/kg, lin - 25 zł/kg, tołpyga - 16 zł/kg oraz karaś - 10 zł/kg.

 

Świąteczny catering
W tym roku spółka Stawy Milickie przygotowała również ofertę cateringu świątecznego z potrawami i przetworami z ryb. Zamówienia można składać do 15 grudnia za pomocą formularza online na stronie internetowej spółki, a zamówione potrawy będzie można odbierać 22 i 23 grudnia w hotelu Naturum w Rudzie Sułowskiej. 
Przykładowe ceny: zupa rybna 47 zł za 0,9 litra; karp faszerowany w galarecie 159 zł; karp milicki wędzony 99 zł/1 kg; półmisek ryb na zimno 159 zł; dzwonek z karpia po milicku z cebulką (220g) 27 zł; nacinany filet z karpia w chrupiącej panierce w sosie kurkowym (180g) 35 zł; bigos rybaka, z dodatkiem ryb słodkowodnych - 59 zł/1 kg; karp milicki patroszony, pakowany próżniowo 39,90 zł za 1 kg, tusza, dzwonki, płat i filety z karpia do 69,90 zł za kg.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.