Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
Udany Jarmark Bożonarodzeniowy w Miliczu
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Udany Jarmark Bożonarodzeniowy w Miliczu

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 354

Ostatnie komentarze

Aktualności

Udany Jarmark Bożonarodzeniowy w Miliczu

267 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Parada Świętego Mikołaja
Na jarmarku można było kupić m.in. ręcznie szyte zabawki 
i maskotki
Harcerze z II Szczepu Drużyn im. Janusza Korczaka Hufca ZHP 
Powiatu Milickiego w niedzielę 17 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Miliczu przekazali mieszkańcom oraz 
włodarzom powiatu i gminy Milicz Betlejemskiego Światełko Pokoju
Życzenia uczestnikom jarmarku, podczas przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, składa burmistrz Milicza Piotr Lech.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Jarmark Bożonarodzeniowy, który zorganizowano w niedzielę 17 grudnia na milickim rynku. Na blisko 40 stoiskach można było zakupić wszystko, co niezbędne na święta. Wydarzenie zakończyło się przekazaniem włodarzom miasta i powiatu Betlejemskiego Światła Pokoju oraz widowiskową Paradą Świętego Mikołaja w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego.

W sercu naszego miasta stanęło ok. 40 świątecznych kramów, które czynne były od godz. 12 do godz. 20. Swoje stoiska mieli przedsiębiorcy, producenci i rękodzielnicy z Dolnego Śląska i Wielkopolski. W bogatej i różnorodnej ofercie znalazły się m.in. pachnące lasem choinki z Nadleśnictwa Milicz, pakowane ryby, przetwory rybne, karp smażony, zupa rybna i pierogi z karpiem ze spółki Stawy Milickie, bombki z milickiego KOM-u oraz ze Spółdzielni Socjalnej Szklany Świat w Krośnicach, grzane piwo i wino z pubu Mefisto w Miliczu, orzechy laskowe sprzedawane przez Aleksandra Nowackiego, naturalne chleby, krowie sery i wyroby wieprzowe ze stoiska Smakowita Wieś Renaty Jaworskiej, sery owcze i kozie z Sernicy Dolnośląskiej Kamila Holajdy, ciasto i pieczywo z Piekarni Rybka w Gądkowicach oraz z Piekarni Milickiej, chałwy, żelki, cukierki krówki i lizaki FHU Kapa Karoliny Gorzkiewicz, czy też miody i produkty pszczele z Gospodarstwa Pasiecznego Gucio i z Pasieki Zuzia. Można było także kupić ciasta i pierogi oferowane przez koła gospodyń wiejskich w Piotrkosicach, Świętoszynie i Słącznie. Były też foodtrucki z potrawami z grilla i wędlinami (ZPM Jankowscy), z hot-dogami (spółka Tarczyński), czy też z zakręconymi ziemniakami (Janina Gierczak). Swoje stoisko mieli również miliccy harcerze, którzy sprzedawali ciasta i babeczki oraz kiełbasę, którą można było samemu upiec sobie przy ognisku.


Nie zabrakło oczywiście rękodzieła. Na licznych kramach pięknie wyeksponowano szyte zabawki, poduszki, zawieszki i torby, robione na drutach swetry i tuniki, świąteczne kartki i albumy, a także stroiki, wianki i inne bożonarodzeniowe dekoracje. Było w czym wybierać. Wystawcami-rękodzielnikami byli m.in. Koliber Handmade Monika Hejny, Pracownia Kreacja Anna Trelka, Mix Cudów Asi, Danuta Kurasiak, Katarzyna Siciarz, La Petit Atelier, Czarownica z Syberii Elena Bäcker, Ewa Szubińska, Bożena Firek, Agata Chrościcka.


Warto dodać, że podczas jarmarku kilka wolontariuszek prowadziło zbiórkę do puszek na rzecz pogorzelców z Ostrowąsów. 
Atrakcją jarmarku był Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom cukierki oraz Smok i towarzysząca mu średniowieczna dama dworu. W rolę tych ostatnich wcielili się członkowie Milickiej Grupy Rekonstrukcyjnej – Roman Kosior i Jadwiga Janczura, którzy nie stronili od zabaw i tańców z najmłodszymi uczestnikami imprezy. 
Ok. godz. 17 miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Z rąk harcerzy z II Szczepu Drużyn im. Janusza Korczaka Hufca ZHP Powiatu Milickiego światełko odebrali starosta powiatu milickiego Sławomir Strzelecki, burmistrz gminy Milicz Piotr Lech, wiceburmistrz Milicza Łukasz Rokita i dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwia Szydłowska-Małecka. Włodarze miasta i powiatu złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia. 


Zwieńczeniem jarmarku była „Parada Świętego Mikołaja” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Przez rynek, przy świątecznej muzyce, przemaszerowali Święty Mikołaj oraz elfy i śnieżynki poruszające się na szczudłach. Później oklaskiwano pokaz ogniowo-pirotechniczny pt. „Czas prezentów”. 
Organizatorami udanego Jarmarku Bożonarodzeniowego byli Ośrodek Kultury w Miliczu i Gmina Milicz. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.