Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_entity_id_field() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 7

Strict Standards: Static function ReactableEntity::get_reactions_table_name() should not be abstract in /home/srv64662/domains/glosmilicza.pl/public_html/data_base/dto/reactable_entity.php on line 8
Sytuacja na rzece Barycz jest stabilna
LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Sytuacja na rzece Barycz jest stabilna

W sprzedaży od 21.02.2024

IMG

Licznik odwiedzin

2 879 320

Ostatnie komentarze

Aktualności

Sytuacja na rzece Barycz jest stabilna

364 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W poprzednim numerze „Głosu Milicza” informowaliśmy o przekroczeniu stanu alarmowego na rzece Barycz. Jak ustaliliśmy, poziom wody w Baryczy spada i aktualnie wynosi 293 cm, czyli jest o 43 cm niższy niż tydzień temu.

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu i na skutek roztopów wzrósł poziom wody w polskich rzekach, w tym również w Baryczy przepływającej przez ziemię milicką. Jak wskazuje wodowskaz w Łąkach, aktualny stan wody w rzece Barycz wynosi 293 cm, czyli jest o 43 cm niższy niż tydzień temu. Poziom ten sygnalizuje o przekroczeniu stanu ostrzegawczego, który wynosi 280 cm, ale jest jednocześnie poniżej stanu alarmowego, który wynosi 310 cm.

 

– Sytuacja jest stabilna, systematycznie obserwowane są spadki wód w Baryczy oraz w jej dopływach. Poziom wód w rzekach jest stale monitorowany przez służby Wód Polskich, jednak przez cały okres sylwestrowo-noworoczny pracownicy Nadzoru Wodnego w Miliczu nie odnotowali żadnych zgłoszeń o lokalnych podtopieniach lub innych potencjalnych zagrożeniach, spowodowanych podwyższonym stanem Baryczy i innych cieków w regionie – mówi rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Jarosław Garbacz.

 

Rzecznik Wód Polskich dodaje, że Barycz wyraźnie wykazuje tendencję spadkową, co jest widoczne m.in. na moście przy ul. Krotoszyńskiej w Miliczu, gdzie jeszcze podczas świąt woda utrzymywała się w tak zwanym międzywalu, zaś obecnie w całości płynie w korycie. Spadki wody notowane są także na pozostałych rzekach w Dolinie Baryczy – w Orli, Sąsiecznicy, Kurochu czy w Polskiej Wodzie, choć miejscami mogą utrzymywać się jeszcze przejściowe stany alarmowe lub ostrzegawcze.

 

Przypominamy, że stan wód w całym kraju można na bieżąco śledzić za pośrednictwem strony internetowej: hydro.imgw.pl. Informacje o bieżącej sytuacji hydrologicznej można również zaczerpnąć ze strony: wroclaw.wody.gov.pl/sytuacja-hydrologiczno-nawigacyjna.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.