LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sylwetki Producent muzyczny z Brzeziny z platynową płytą

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 763 955

Ostatnie komentarze

Sylwetki

Producent muzyczny z Brzeziny z platynową płytą

anm - 2021-11-27
497 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

28-letni Arkadiusz Dwojak z Brzeziny w gminie Cieszków otrzymał podwójną platynową płytę za producencki udział w albumie rapera Hinola PW pt. „Mej Duszy Dziecko”. Cieszkowianin zajmuje się nie tylko produkcją podkładów muzycznych dla innych artystów, ale też pracuje nad własną płytą w stylu rap.

Arkadiusz Dwojak jest absolwentem Zespołu Szkół w Miliczu oraz wrocławskich uczelni, gdzie ukończył studia z informatyki oraz z zarządzania i marketingu. Jego życiową pasją jest muzyka.

 

– Już od najmłodszych lat lubiłem zabawę dźwiękami. Razem ze starszym kuzynem nagrywaliśmy się na kasety magnetofonowe. Gdy skończyłem 8 lat, dostałem pierwszy komputer i odkryłem program do tworzenia muzyki. Tak właśnie zaczęła się moja pasja związana z tworzeniem własnych utworów. W wieku dorastania była to też swego rodzaju ucieczka do innego świata – mówi Arek, który po ukończeniu szkoły średniej zaczął prezentować swoje podkłady muzyczne w Internecie za pośrednictwem serwisu YouTube oraz innych mediów społecznościowych. – W ten sposób dałem się zauważyć szerszej grupie odbiorców, co zaowocowało późniejszą współpracą z wieloma artystami – dodaje.

 

Arkadiusz Dwojak, który lubi eksperymentować z brzmieniami, na przestrzeni ostatnich lat tworzył wiele gatunków muzyki elektronicznej, począwszy od bitów rapowych przez muzykę klubową, trance, house aż do ciężkiego hardstyle’u. Ostatecznie stanęło na rapie. Dlaczego? – Rap to muzyka, która w pełni pozwala mi wyrażać siebie, a poza tym w dużej mierze mnie ukształtowała i pomagała odnaleźć drogę w trudnych momentach mojego życia – przyznaje mieszkaniec Brzeziny, który jako niezależny artysta podejmuje współpracę z różnymi zespołami z Polski i zagranicy. Był m.in. jednym z producentów muzycznych albumu pt. „Mej Duszy Dziecko”, wydanego w 2018 r. przez rapera Hinola PW. Krążek ten znalazł ponad 60 tysięcy nabywców, a artyści zaangażowani w jego powstanie uhonorowani zostali w tym roku przez Związek Producentów Audio-Video podwójną platynową płytą. Jedna z takich prestiżowych nagród trafiła właśnie do A. Dwojaka.

 

Warto dodać, że Arek ma na swoim koncie również kilka innych osiągnięć w branży muzycznej, m.in. jest laureatem konkursu dla producentów muzycznych zorganizowanego przez Step Records oraz zdobywcą złotej płyty za producencki udział w albumie zespołu Dixon37 pt. „Krew za krew”.

 

Od pewnego czasu A. Dwojak pracuje nie tylko dla innych artystów, ale również sam pisze teksty, tworzy do nich podkłady muzyczne i nagrywa teledyski. Jego twórczość można obserwować głównie w YouTube.

 

Arek przyznaje, że intensywnie pracuje nad swoim pierwszym autorskim albumem, który ukaże się w najbliższych miesiącach.

 

Marzeniem mieszkańca Brzeziny jest posiadanie własnego studia muzycznego.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.